Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  United media

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Архів

Звіт про результати діяльності ГУС у Донецькій області за 2022 рік

ГУС у Донецькій області є територіальним органом Держстату, що в межах наданих повноважень здійснює реалізацію державної політики у сфері статистики.

ГУС у Донецькій області, що підпорядковане Держстату, є юридичною особою публічного права і складовою частиною єдиної системи органів державної статистики.

Основними завданнями ГУС у Донецькій області є участь у реалізації державної політики у сфері статистики в області, збирання, збереження, оброблення, аналіз, захист та поширення офіційної державної статистичної інформації щодо масових явищ і процесів, які відбуваються в економічній, соціальній, демографічній, екологічній, культурній та інших сферах життя в області.

Напрями діяльності

У 2022 році відповідно до завдань, визначених Положенням про ГУС у Донецькій області, з урахуванням стратегічних цілей розвитку державної статистики та на виконання плану державних статистичних спостережень на 2022 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 року № 1497-р (далі – План), ГУС у Донецькій області здійснювало свою діяльність за такими основними напрямами:

організація і проведення державних статистичних спостережень (далі – ДСС);

взаємодія з респондентами;

моніторинг інформаційних потреб користувачів, відкритість та доступність статистичної інформації;

упровадження науково обґрунтованої статистичної методології, удосконалення звітно-статистичної документації та статистичної інфраструктури;

упровадження та використання сучасних інформаційних технологій;

удосконалення системи управління персоналом;

запобігання та протидія корупції;

ефективне використання фінансових ресурсів, об'єктів державної власності.

У зв'язку із запровадженням воєнного стану згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (зі змінами) (далі – Закон № 64/2022) та проведенням активних бойових дій на території м. Бахмута, де знаходиться адміністративна будівля ГУС у Донецькій області, з метою забезпечення виконання функцій, покладених на ГУС у Донецькій області, та задля забезпечення безпеки працівників запроваджено дистанційний режим роботи відповідно до наказу ГУС у Донецькій області від 04 квітня 2022 року № 27 "Про запровадження дистанційної роботи для окремих працівників ГУС у Донецькій області".

Організація і проведення державних статистичних спостережень

Заходи Плану виконувалися відповідно до рекомендацій Держстату з урахуванням змін, пов'язаних із введенням правого режиму воєнного стану.

У 2022 році здійснювалися заходи із збирання, обробки, аналізу та поширення даних за 70 ДСС. Інформація збиралася за 85 формами статистичної, фінансової звітності та анкетами для проведення спеціально організованих статистичних спостережень (без урахування періодичності), а також на підставі адміністративних даних. У ході проведення ДСС опрацьовано 92,9 тис. первинних звітів респондентів (з урахуванням адміністративних даних та фінансової звітності) та здійснено їх передачу на державний рівень.

Для проведення ДСС ГУС у Донецькій області отримувало адміністративні дані від державних органів, установ, організацій, у тому числі за 2 угодами щодо взаємообміну інформаційними ресурсами.

У рамках проведення спеціально організованих ДСС у січні–лютому 2022 року в області  367 домогосподарств обстежувалось з питань їхніх умов життя, 657 – сільськогосподарської діяльності населення в сільській місцевості, 926 – робочої сили.

Також, у січні–лютому 2022 року збиралася інформація для спостереження за змінами споживчих цін (тарифів) на товари (послуги) (328 товарів (послуг) – представників зі споживчого набору), на підставі якої розраховується індекс споживчих цін. Крім того, здійснювався щоденний моніторинг цін на соціальнозначущі товари (перелік, визначений Мінекономіки спільно з МОЗ і Мінсоцполітики, включає 30 позицій на окремі продукти харчування, лікарські засоби, бензин, дизельне пальне і газ скраплений для автомобілів) та щотижневий – за цінами на засоби індивідуального захисту.

На постійній основі здійснювалося ведення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ). Станом на 01.01.2023 кількість суб'єктів ЄДРПОУ по Донецькій області дорівнювала 95,3 тис.

У 2022 році продовжувалась робота щодо ідентифікації місцевих одиниць з метою забезпечення єдиних ідентифікаційних характеристик статистичної одиниці в усіх ДСС.

Взаємодія з респондентами

Установлення й підтримка партнерських взаємовідносин з респондентами, забезпечення достовірності первинних статистичних даних залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності органів державної статистики.

З 07 березня 2022 року набрав чинності Закон України від 03 березня 2022 року № 2115-IX "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" (далі – Закон), відповідно до якого статистична та фінансова звітність подається до органів державної статистики протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності, про що було розміщено відповідне повідомлення на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області. Частина респондентів скористалася своїм правом не подавати звітність під час воєнного стану.

Для оперативного інформування респондентів про проведення ДСС на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області функціонують відповідні сервіси.

Спеціальний програмний сервіс "Пошук за кодом ЄДРПОУ" дозволяє отримати перелік форм ДСС, за якими респондент має подавати звітність протягом року.

У розділі "Респондентам" розміщені Альбом форм державних статистичних спостережень та Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на звітний рік.

Для забезпечення своєчасного подання звітності до органів державної статистики на головній сторінці офіційного вебсайту ГУС у Донецькій області розміщені Календар подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на рік й анонс подання звітності на місяць.

Респондентам надсилаються повідомлення/нагадування щодо участі у ДСС разом із Переліком форм ДСС, за якими респондент має подати інформацію до органів державної статистики, сформованим у матриці участі респондентів. У 2022 році було надіслано 5922 таких повідомлення.

У рамках підтримки партнерських взаємовідносин з респондентами та надання їм всебічної допомоги ГУС у Донецькій області організовувало проведення нарад з респондентами, надання консультацій щодо методології складання статистичної звітності. Так, у січні–лютому 2022 року з респондентами проведено 3 інструктивні наради з питань проведення ДСС: 1 – за формою № 1-підприємництво (річна) "Структурне обстеження підприємства" та 2 – зі статистики навколишнього середовища. Оновлено презентацію щодо порядку складання та подання статистичної звітності за формою № 4-мтп (місячна) "Звіт про використання та запаси палива".

У зв'язку із введенням воєнного стану в Україні у 2022 році Держстат призупинив проведення щорічної оцінки звітного навантаження на респондентів, у тому числі проведення анкетного опитування респондентів відповідно до Методики вимірювання звітного навантаження на респондентів, затвердженої наказом Держстату від 14 травня 2013 року № 149.

Моніторинг інформаційних потреб користувачів, відкритість і доступність статистичної інформації

Основним джерелом поширення інформації є офіційний вебсайт ГУС у Донецькій області (http://donetskstat.gov.ua/), на якому розміщуються всі публікації, що готуються відповідно до Плану, анонси,  оголошення тощо.

У 2022 році на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області було зафіксовано 67,2 тис. відвідувань.

Для зручності пошуку інформації для користувачів на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області розміщені річні календарі та щомісячні анонси оприлюднення публікацій та статистичної інформації.

У зв'язку з прийняттям Закону органи державної статистики, у тому числі й ГУС у Донецькій області, призупинили оприлюднення статистичної інформації, починаючи з даних за лютий 2022 року, за винятком індексу споживчих цін та інформації зі статистики зовнішньої торгівлі товарами.

У 2022 році з метою дотримання принципів відкритості та прозорості діяльності органів державної статистики, інформування органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в області було підготовлено та розміщено на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області 2 статистичні бюлетені "Соціально-економічне становище Донецької області", 2 офіційні повідомлення "Соціально-економічне становище Донецької області", 10 прес-випусків, 32 експрес-випуски, 14 матеріалів розділу "Інфографіка",                           202 матеріали розділу "Статистична інформація". Крім того, підготовлено 1 статистичний збірник та 11 буклетів.

Протягом 2022 року було отримано 255 запитів від 157 унікальних користувачів щодо надання статистичної інформації. Надіслано 303 відповіді (з урахуванням періодичності), у тому числі 270 – на запити органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" у 2022 році ГУС у Донецькій області у визначені законом терміни було надано відповіді на 12 запитів, з яких 10 надійшли від громадян, 2 – від юридичних осіб. Щомісячно на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області розміщувався звіт щодо задоволення запитів на інформацію відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

З метою уточнення потреб у статистичній інформації ГУС у Донецькій області брало участь у 10 анкетних опитуваннях користувачів (липень–жовтень 2022 року), які проводив Держстат.

Проведено 5 семінарів (вересень 2022 року) із користувачами в режимі онлайн, на яких розглядались питання щодо оприлюднення та поширення органами державної статистики статистичної інформації в період дії воєнного стану або стану війни з питань статистики сільського господарства, навколишнього середовища, зовнішньоекономічної діяльності, промисловості, науки та інновацій.

Упровадження науково обґрунтованої статистичної методології, удосконалення звітно-статистичної документації

ГУС у Донецькій області брало участь у засіданнях робочої групи Держстату з інвентаризації ДСС, проведення яких передбачено у 2023–2025 роках. Усі матеріали щодо інвентаризації ДСС були опрацьовані керівниками структурних підрозділів ГУС у Донецькій області. Пропозиції до інвентаризації не надавались. У 2022 році до робіт, пов'язаних із апробацією проєктів звітно-статистичної документації за формами ДСС і тестуванням форм ДСС, ГУС у Донецькій області не залучалось.

Упровадження та використання сучасних інформаційних технологій

У 2022 році ГУС у Донецькій області забезпечено належну роботу комп′ютерних програм і устаткування, антивірусний захист комп′ютерного обладнання.

Протягом звітного року респонденти мали змогу звітувати в електронному вигляді за 83 формами статистичної та фінансової звітності, через СЕЗ до ГУС у Донецькій області надійшло 62,9 тис. статистичних та фінансових звітів, у тому числі 3,6 тис. – за допомогою програмного забезпечення "Кабінет респондента".

Респондентами ГУС у Донецькій області в сервісі для електронного звітування "Кабінет респондента" зареєстровано 4,9 тис. кабінетів респондентів.

За допомогою інтегрованої системи статистичної інформації оброблялись 40 форм статистичної звітності (у 2021 році – 30).

Забезпечено функціонування системи електронного документообігу органів державної статистики на базі програмного продукту "Megapolis.DocNet". У 2022 році документообіг у ГУС у Донецькій області становив 5970 документів.

В умовах воєнного стану та дистанційної роботи здійснені заходи щодо надання можливості роботи всім структурним підрозділам ГУС у Донецькій області шляхом під'єднання до робочих станцій Держстату та ГУС у Волинській області.

Надання відповідей на звернення громадян

На виконання положень Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", ГУС у Донецькій області проводить роботу щодо неухильного виконання норм Закону України "Про звернення громадян", забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов'язкове одержання обґрунтованої відповіді.

За 2022 рік до ГУС у Донецькій області надійшло 5 звернень. Усі звернення були заявами, що стосувалися кадрових питань, та були направлені громадянами електронною поштою.

Колективних та повторних звернень не зафіксовано.

Порушення строків, установлених законодавством, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам влади, установам чи організаціям не було.

Удосконалення системи управління персоналом

Робота з персоналом у ГУС у Донецькій області у 2022 році здійснювалася відповідно до затвердженого річного плану роботи з персоналом, спрямованого на реалізацію законодавчих актів про державну службу та законодавства про працю, на забезпечення виконання актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів і рекомендацій Національного агентства України з питань державної служби (далі – НАДС) та Держстату, інших нормативних документів з питань управління персоналом та державної служби.

Штатним розписом ГУС у Донецькій області передбачено 234 посади, станом на 01 січня 2023 року фактично працювало 176 осіб. Статус державного службовця мають 119 осіб (67,6%), з них 58 осіб обіймають посади керівників, 61 – спеціалістів, що складає відповідно 48,7% і 51,3% (станом на 01 січня 2022 року – 47,1% і 52,9%).

Питома вага жінок, які працюють на посадах державних службовців, порівняно з 01 січня 2022 року збільшилася на 0,1 в.п. та становить 85,7% загальної кількості державних службовців. Жінками зайнято 77,6% посад керівників і 93,4% – спеціалістів.

Вищу освіту ступеня магістра (спеціаліста) мають 113 осіб, або 95,0% загальної кількості державних службовців, що на 0,9 в.п. більше порівняно з даними на 01 січня 2022 року. Вищу освіту ступеня молодшого бакалавра та бакалавра мають 6 держслужбовців, або 5,0% (проти 5,9% на 1 січня 2022 року).

Частка державних службовців із вищою освітою, які мають спеціальність за дипломом, що відповідає визначеним у посадовій інструкції вимогам, збільшилась на 1,4 в.п. порівняно з даними на початок 2022 року та становить 93,3%. При цьому 22 держслужбовці (18,5% їх загальної чисельності) мають дві або більше вищі освіти. У ГУС у Донецькій області працює 10 магістрів державного управління.

Стаж роботи в системі органів державної статистики до 5 років мають 25,2% держслужбовців, від 5 до 10 років – 35,3%, понад 10 років – 39,5% (з них 41,4% керівників та 8,2% спеціалістів працюють в органах державної статистики понад 20 років).

За віковим складом 26,1% державних службовців ГУС у Донецькій області мають вік до 35 років, 23,5% ‒ від 36 до 45 років, 28,6% − від 46 до 55 років, 21,8% − від 56 до 65 років. У ГУС у Донецькій області працює 12 державних службовців, які досягли віку, що дає право на призначення пенсії.

Прийом на роботу працівників до ГУС у Донецькій області здійснювався в установленому чинним законодавством порядку. Призначень на посади державної служби у 2022 році не було.

Станом на 01 січня 2023 року вакантними залишаються 51 посада державної служби (з них 14 – категорії "Б", 37 – категорії "В"), 5 ‒ працівників, які виконують функції з обслуговування, та 2 – інших працівників.

Протягом 2022 року було звільнено з посад 16 державних службовців, з них 4 – керівників і 12 – спеціалістів. При цьому 1 особа припинила роботу у зв'язку з переведенням до Держстату; за власним бажанням та угодою сторін вибули 15 осіб. Плинність кадрів у 2022 році в цілому серед державних службовців становить 11,8%, що на 11,1 в.п. більше, ніж у 2021 році. У категорії керівників цей показник складає 4,9%, у категорії спеціалістів – 18,0%.

На виконання статті 44 Закону України "Про державну службу" в ГУС у Донецькій області в жовтні‒грудні 2022 року проведено оцінювання 109 державних службовців (88,6% їх облікової чисельності на початок оцінювання), за результатами якого 56 осіб отримали відмінну оцінку, 53 ‒ позитивну, негативних оцінок виставлено не було.

Відповідно до наказу ГУС у Донецькій області від 06 жовтня 2022 року № 56 "Про проведення функціонального аудиту в ГУС у Донецькій області" в період з 06 жовтня по 25 жовтня 2022 року в ГУС у Донецькій області був проведений функціональний аудит. Відповідальним підрозділом за організацію проведення функціонального аудиту було визначено управління персоналу ГУС у Донецькій області. Були здійснені заходи з інформування працівників про мету, строки та етапи проведення функціонального аудиту, надіслані інформаційно-методичні матеріали та необхідні форми для заповнення керівниками структурних підрозділів, проведено первинне опрацювання результатів функціонального аудиту та підготовлені довідка щодо первинних результатів функціонального аудиту і звіт за результатами функціонального аудиту в ГУС у Донецькій області.

Запобігання та протидія корупції

У 2022 році в ГУС у Донецькій області не було виявлено порушень вимог антикорупційного законодавства, протоколи про вчинення адміністративних правопорушень на посадових осіб не складались. Звернення від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції не надходили.

Корупційних ризиків, зокрема, таких як безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень за напрямами діяльності ГУС у Донецькій області, у 2022 році не виявлено.

Протягом 2022 року проводилась роз'яснювальна робота серед державних службовців щодо вимог та порядку заповнення декларацій. Також проводилось інформування працівників, які звільнялись або іншим чином припиняли діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, про обов'язок подання декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану", якщо кінцевий строк подання декларації припадає на період дії воєнного стану, введеного Законом № 64/2022, суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію протягом дев'яноста днів з дня його припинення чи скасування. По факту звільнення однієї особи було здійснено перевірку факту своєчасності подання декларації до запровадження воєнного стану.

Спеціальні перевірки відповідно до статті 56 Закону України "Про запобігання корупції" щодо державних службовців, які зайняли посади в ГУС   у Донецькій області у 2022 році, не проводились, оскільки конкурс на зайняття вакантних посад державної служби протягом 2022 року не проводився.

У звітному періоді звернень до ГУС у Донецькій області на телефонну пряму лінію "Боротьба з корупцією" не надходило.

У 2022 році в наказах організаційно-розпорядчого характеру, що видані ГУС у Донецькій області, не було виявлено чинників, які сприяли чи могли сприяти вчиненню корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень.

Повідомлень про корупцію від викривачів до ГУС у Донецькій області протягом 2022 року не надходило.

Протягом 2022 року забезпечувалося функціонування та оновлення розділу "Запобігання проявам корупції" на офіційному вебсайті ГУС у Донецькій області.

Результати фінансової діяльності

Відповідно до чинного бюджетного законодавства України фінансова діяльність ГУС у Донецькій області у 2022 році здійснювалася за такими бюджетними програмами:

КПКВК 0414010 "Керівництво та управління у сфері статистики";

КПКВК 0414020 "Статистичні спостереження";

КПКВК 0414030 "Щоквартальна плата домогосподарствам за ведення записів доходів, витрат та інших відомостей під час проведення обстеження умов їх життя".

Для здійснення функціональних повноважень ГУС у Донецькій області було затверджено видатки державного бюджету на 2022 рік у сумі 47802,7 тис.грн, з яких 47500,0 тис.грн – обсяги по загальному фонду і 302,7 тис.грн – по спеціальному фонду.

Касові видатки загального фонду складались з оплати праці та нарахування на неї – 99,0%, оплати енергоносіїв – 1,0%.

Касові видатки спеціального фонду розподілилися таким чином: оплата енергоносіїв – 96,5%, оплата податків – 3,5%.

Станом на 1 січня 2023 року прострочена кредиторська заборгованість по загальному та спеціальному фонду складала 190,3 тис.грн, дебіторська заборгованість – 551,0 тис.грн.

У зв'язку із запровадженням воєнного стану на всій території України та проведенням активних бойових дій у м. Бахмуті адміністративна будівля знаходиться в стані консервації.

  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.