Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Архів

Звіт про результати діяльності Головного управління статистики у Донецькій області за 2020 рік

Про Головне управління статистики

Головне управління статистики у Донецькій області (далі – ГУС у Донецькій області) є територіальним органом Державної служби статистики України (далі – Держстат), що в межах наданих повноважень здійснює реалізацію державної політики у сфері статистики.

ГУС у Донецькій області, що підпорядковане Держстату, є юридичною особою публічного права і складовою частиною єдиної системи органів державної статистики.

Основним завданням ГУС у Донецькій області є участь у реалізації державної політики у сфері статистики в області.

Модернізація державної статистики

У 2020 році Держстат затвердив Опис національної моделі діяльності органів державної статистики, розроблений на основі Типової моделі діяльності статистичної організації, яка є одним з ключових стандартів модернізації статистичного виробництва.

Опис національної моделі діяльності органів державної статистики описує й визначає види діяльності в організації, що здійснює виробництво офіційної статистики, та єдину термінологію, необхідну для міжнародного співробітництва, і є основою для планування діяльності та ресурсів.

Напрями діяльності

У 2020 році відповідно до завдань, визначених Положенням про Головне управління статистики у Донецькій області, з урахуванням стратегічних цілей розвитку державної статистики та на виконання плану державних статистичних спостережень на 2020 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 1257-р (далі – План), ГУС у Донецькій області здійснювало свою діяльність за такими основними напрямами:

– організація і проведення державних статистичних спостережень за соціально-економічними й демографічними процесами, екологічною ситуацією в Донецькій області, а також підготовка за їх результатами статистичних публікацій (інформації);

– установлення партнерських відносин із респондентами державних статистичних спостережень, зменшення звітного навантаження, забезпечення достовірності статистичних даних;

– моніторинг інформаційних потреб користувачів, забезпечення їх вільного доступу до статистичних даних, підвищення рівня відкритості та прозорості роботи органів державної статистики;

– упровадження науково обґрунтованої статистичної методології, удосконалення звітно-статистичної документації та статистичної інфраструктури;

– упровадження та використання сучасних інформаційних технологій;

– розвиток людського капіталу, удосконалення системи підвищення кваліфікації персоналу.

Організація і проведення державних статистичних спостережень

Діяльність ГУС у Донецькій області була спрямована на виконання Плану, Технологічної програми державних статистичних спостережень на 2020 рік, а також розробленої на їх основі Технологічної програми Головного управління статистики у Донецькій області на 2020 рік (далі – Технологічна програма). З метою якісного формування показників для поширення, своєчасного оприлюднення статистичної інформації за результатами державних статистичних спостережень (далі – ДСС) ГУС у Донецькій області здійснювало комплекс заходів із збирання, обробки, аналізу даних по 71 ДСС. У 2020 році до участі в проведенні ДСС по Донецькій області було залучено 13452  респонденти. Протягом звітного року збиралися й опрацьовувалися дані за 87  формами статистичної та фінансової звітності, анкетами та запитальниками (без урахування періодичності). У ході проведення ДСС опрацьовано 301,2 тис. первинних звітів респондентів (з урахуванням адміністративних даних та фінансової звітності) та здійснено передачу зведеної інформації на державний рівень.

Крім того, для проведення ДСС ГУС у Донецькій області отримувало адміністративні дані від державних органів, установ, організацій, у тому числі за 2 угодами щодо взаємообміну інформаційними ресурсами.

Для вивчення цінової ситуації на споживчому ринку Донецької області щомісячно відповідно до Технологічної програми проводилось статистичне спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) за вибірковим колом підприємств, територій, товарів та послуг. Реєстрація цін (тарифів) здійснювалась на споживчому ринку (в торговій мережі та на ринках) по 328 товарах та послугах у містах Краматорську і Маріуполі.

Крім того, у 2020 році за окремими завданнями Держстату впроваджено:  з 26 березня 2020 року на виконання підпункту 7 пункту 5 протоколу № 12 засідання Кабінету Міністрів України – щоденно (в робочі дні) реєстрацію цін на основні соціальнозначущі товари для цілей моніторингу цін в умовах поширення коронавірусної хвороби; з 20 серпня 2020 року на виконання окремого доручення Віцепрем'єр-міністра України – щотижнево (щочетверга) реєстрацію цін на товари протиепідемічного призначення (засоби індивідуального захисту).

ГУС у Донецькій області проводить вибіркові обстеження населення (домогосподарств) для отримання інформації щодо соціально-економічних характеристик, необхідних для макроекономічних розрахунків, проведення всебічного аналізу життя населення, комплексної оцінки стану ринку праці та сільського господарства. У 2020 році в обстеженні з питань умов життя домогосподарств брали участь 353 домогосподарства, в обстеженні сільськогосподарської діяльності населення в сільській місцевості – 663, в обстеженні робочої сили – 3377.

На постійній основі здійснюється ведення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ). Станом на 01.01.2021 кількість суб'єктів ЄДРПОУ по Донецькій області дорівнювала 64,7 тис.

Відповідно до Регламенту виконання робіт з актуалізації переліку місцевих одиниць на основі даних державних статистичних спостережень, затвердженого наказом Держкомстату від 18 листопада 2011 року № 302 (зі змінами відповідно до наказу Держстату від 31.12.2015 № 387), у 2020 році продовжувалась робота щодо ідентифікації місцевих одиниць з метою забезпечення єдиних ідентифікаційних характеристик статистичної одиниці в усіх ДСС.

У ході виконання Плану помилок у статистичних роботах, запізнень і перенесення термінів надання інформації та повторних передач даних на державний рівень не було.

Взаємодія з респондентами

Установлення партнерських взаємовідносин з респондентами залишається пріоритетним напрямом діяльності органів державної статистики.

Для оперативного інформування респондентів про проведення ДСС на вебсайті ГУС у Донецькій області функціонують відповідні сервіси.

Спеціальний програмний сервіс "Пошук за кодом ЄДРПОУ" дозволяє отримати перелік форм ДСС, за якими респондент має подавати звітність протягом року.

У розділі "Респондентам" розміщені Альбом форм державних статистичних спостережень та Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на звітний рік.

Для забезпечення своєчасного подання звітності до органів державної статистики на головній сторінці вебсайту ГУС у Донецькій області розміщені Календар подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на рік й анонс подання звітності на місяць.

В актуальному стані підтримуються розділи "Електронна звітність", "Методологія та класифікації", "Зміни в методології та організації проведення державних статистичних спостережень".

Респондентам надсилаються повідомлення/нагадування щодо участі у ДСС разом із Переліком форм ДСС, за якими респондент має подати інформацію до органів державної статистики, сформованим у матриці участі респондентів. У 2020 році було надіслано 6053 повідомлення респондентам про участь у ДСС.

Для покращання взаємодії органів державної статистики з респондентами, з метою забезпечення достовірності первинних статистичних даних, їх повноти, надійності протягом року проведено 35 заходів з надання допомоги (консультативної підтримки) респондентам, у тому числі з безпосереднім відвідуванням підприємства – 5. Надано 28 відповідей на запити респондентів щодо участі у ДСС, методології складання статистичних звітів (за телефоном та електронною поштою), підготовлено 106 листів організаційного характеру, 2 – інструктивних.

Відповідно до Плану впровадження Методики вимірювання звітного навантаження на респондентів, затвердженої наказом Держстату від 14 травня 2013 року № 149, у 2020 році було проведено анкетне опитування респондентів. У ході опитування отримано та опрацьовано 373 анкети. За результатами анкетного опитування Держстатом було здійснено оцінку рівня звітного навантаження на респондентів.

Моніторинг інформаційних потреб користувачів, відкритість і доступність статистичної інформації

З метою дотримання принципів відкритості та прозорості діяльності органів державної статистики, інформування органів влади та громадськості щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в області у 2020 році було підготовлено та розміщено на вебсайті ГУС у Донецькій області 12 статистичних бюлетенів "Соціально-економічне становище Донецької області", 12 офіційних повідомлень "Соціально-економічне становище Донецької області", 45 пресвипусків, 152 експрес-випусків, 30 матеріалів розділу "Інфографіка", 672 матеріалів розділу "Статистична інформація". Крім того, було підготовлено 3 статистичні збірники та 51 буклет.

На вебсайті у вигляді слайд-шоу постійно оновлювалася інформація "Основні соціально-економічні показники Донецької області". Розміщено 2 презентації збірників. Постійно здійснювалась актуалізація інформаційного наповнення розділів "Новини", "Діяльність Головного управління", "Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України", "Конкурс на заміщення вакантних посад", "Доступ до публічної інформації" тощо. Для зручності пошуку інформації для користувачів статистичної інформації на вебсайті ГУС у Донецькій області розміщено річний та щомісячні календарі оприлюднення публікацій та статистичної інформації.

Протягом 2020 року було зафіксовано 57,6 тис. відвідувань вебсайту.

У звітному році ГУС у Донецькій області співпрацювало з 380 користувачами статінформації, серед яких 212 – органи державної влади та місцевого самоврядування.

Упродовж року надійшло 830 запитів від унікальних користувачів щодо надання статистичної інформації. Надіслано 1402 відповіді (з урахуванням періодичності), у тому числі 1146 – на запити органів державної влади та місцевого самоврядування. Також було надано 2  відповіді з роз'ясненнями щодо статистичної методології та проведення державних статистичних спостережень.

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" з метою забезпечення права на отримання публічної інформації у 2020 році ГУС у Донецькій області у визначений законом термін було надано відповіді на 97 запитів, з яких 39 надійшли від громадян, 35 – від юридичних осіб, 16 – від громадських організацій, 7 – від засобів масової інформації. Щомісячно на вебсайті ГУС у Донецькій області розміщується звіт щодо кількості отриманих і опрацьованих запитів на публічну інформацію.

З метою уточнення потреб у статистичній інформації ГУС у Донецькій області спільно з Держстатом проведено 18 анкетних опитувань користувачів статистичної інформації. У ході опитувань отримано 93 заповнені анкети.

Відбулось 5 семінарів з користувачами з питань проведення ДСС, методології та методики розрахунків статистичних показників і напрямів та можливостей їх практичного застосування, використання зведеної статистичної інформації.

Упровадження науково обґрунтованої статистичної методології, удосконалення звітно-статистичної документації

У 2020 році ГУС у Донецькій області брало участь у роботах, пов'язаних зі здійсненням інвентаризації ДСС, які проводитимуться у 2021 та 2022 роках. Держстату надані пропозиції з удосконалення ДСС зі статистики домогосподарств та статистики енергетики.

Відповідно до Порядку перегляду звітно-статистичної документації, необхідної для проведення державних статистичних спостережень, затвердженого наказом Держстату від 31 грудня 2019 року № 452, з метою уніфікації, оптимізації та спрощення форм ДСС, ГУС у Донецькій області у 2020 роках залучалося до проведення тестування (апробації) через сервіс електронного звітування "Кабінет респондента" проєктів вдосконаленої звітно-статистичної документації за формами ДСС, що впроваджується у 2021 році: № ІНН (один раз на два роки) "Обстеження інноваційної діяльності підприємства за період 2018−2020 років", № 2-ОЗ ІНВ (річна) "Звіт про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції", № 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції",         №1-ІКТ (річна) "Використання інформаційно-комунікаційних технологій на підприємстві у 2021 році", № 1-підприємництво (річна) "Структурне обстеження підприємства", № 3-борг (місячна) "Звіт про заборгованість з оплати праці".

Упровадження та використання сучасних інформаційних технологій

Протягом звітного року постійно проводились роботи із супроводження системи електронної звітності (далі – СЕЗ) органів державної статистики, надання консультацій та роз'яснень респондентам щодо роботи в системі, що призвело до зростання кількості респондентів, які звітують в електронному вигляді.

У 2020 році респонденти мали змогу звітувати в електронному вигляді за 92 формами ДСС, у тому числі за 81 формою ДСС за допомогою програмного забезпечення "Кабінет респондента" (далі – ПЗ). Через СЕЗ до ГУС у Донецькій області надійшло 143,7 тис. статистичних та фінансових звітів, серед яких 10,7 тис. звітів через ПЗ. Упродовж звітного року сервісом скористались 1839 унікальних респондентів Донецької області.

Приймання фінансової звітності в електронному вигляді здійснювалось органами державної статистики також за допомогою автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності", яка надає можливість респондентам одночасно звітувати до органів державної статистики та Державної фіскальної служби України.

У 2020 році виконувались роботи з подальшого впровадження інтегрованої системи статистичної інформації (ІССІ), яка забезпечує єдине середовище для збирання, обробки, аналізу та зберігання статистичної інформації. Протягом року структурними підрозділами ГУС у Донецькій області здійснювалась промислова експлуатація за 21 ДСС.

Станом на 01.01.2021 до системи електронного документообігу органів державної статистики на базі програмного продукту "Megapolis.DocNet" підключено 16,0% робочих місць. Загальний обсяг документообігу ГУС у Донецькій області у 2020 році склав 14,3 тис. електронних документів.

Надання відповідей на звернення громадян

На виконання положень Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 ГУС у Донецькій області проводить роботу щодо неухильного виконання норм Закону України "Про звернення громадян", забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов'язкове одержання обґрунтованої відповіді.

У 2020 році до ГУС у Донецькій області надійшло 23 звернення, що у 2 рази більше, ніж за 2019 рік.

Колективних та повторних звернень не надходило.

Звернення стосувалися кадрових питань – 21 заява, праці та заробітної плати – 1 заява та з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 1 скарга.

За результатами розгляду 12 звернень вирішено позитивно, на 11 звернень надано роз'яснення.

Порушення строків, установлених законодавством, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам влади, установам чи організаціям не було.

Удосконалення системи управління персоналом, підготовки та навчання кадрів

Робота з персоналом у ГУС у Донецькій області у звітному році здійснювалася відповідно до Плану роботи з персоналом на 2020 рік, спрямованого на реалізацію актів про державну службу та законодавства про працю, на забезпечення виконання актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів і рекомендацій Національного агентства України з питань державної служби та Держстату, інших нормативних документів з питань управління персоналом та державної служби.

Станом на 01 січня 2021 року структура ГУС у Донецькій області складається з керівництва, 20 структурних підрозділів, 3 головних спеціалістів (з питань режимно-секретної роботи, з питань запобігання та виявлення корупції, з питань захисту інформації), які утримуються за рахунок загального фонду державного бюджету. Штатним розписом ГУС у Донецькій області передбачено 335 посад, фактично працює 192 особи. На початок 2021 року в наявності було 129 вакантних посад державних службовців (з них 45 посад категорії "Б", 84 посади категорії "В"), 12 ‒ працівників, які виконують функції з обслуговування, та 2 – інших працівників.

Статус державного службовця мають 132 особи (68,8%), з них 55 осіб обіймають посади керівників, 77 – спеціалістів, що складає 41,7% і 58,3% відповідно.

Питома вага жінок, які працюють на посадах державних службовців, становить 86,4% загальної кількості держслужбовців.

Вищу освіту ступеня магістра (спеціаліста) мають 123 особи, або 93,2% загальної кількості державних службовців. Із загальної кількості державних службовців 90,2% мають відповідну фахову освіту. При цьому 22 держслужбовці (16,7% загальної чисельності) мають дві або більше вищих освіти. У ГУС у Донецькій області працює 8 магістрів державного управління.

Стаж роботи в системі органів державної статистики до 5 років мають 40,2% держслужбовців, від 5 до 10 років – 19,6%, понад 10 років – 40,2% (з них 43,6% керівників та 11,7% спеціалістів працюють в органах державної статистики понад 20 років).

За віковим складом 28,0% державних службовців ГУС у Донецькій області мають вік до 35 років, 25,8% ‒ від 36 до 45 років, 28,8% − від 46 до 55 років, 17,4% − від 56 до 65 років.

Прийом на роботу працівників до ГУС у Донецькій області здійснювався в установленому чинним законодавством порядку. Конкурси на зайняття посад державної служби не проводились у зв'язку з призупиненням дії положень Закону України "Про державну службу" в частині проведення конкурсів та призначення на посади державної служби за результатами конкурсу на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Одна особа була призначена на посаду державної служби категорії "В" без проведення конкурсу за переведенням з іншого державного органу. Перевірка достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", стосовно новопризначених державних службовців ГУС у Донецькій області у 2020 році не проводилась. Спеціальна перевірка, передбачена нормами Закону України "Про державну службу", не здійснювалась.

У 2020 році відбулося переведення без проведення конкурсу 1 державного службовця на рівнозначну посаду (до іншого структурного підрозділу) та 1 – на нижчу посаду (працівник припиненого відокремленого підрозділу, який надав згоду працювати на обласному рівні).

Протягом 2020 року було звільнено з посад 5 державних службовців (1 керівник і 4 спеціалісти). При цьому у зв'язку зі скороченням чисельності та штату звільнено 1 держслужбовця, 1 особа припинила роботу у зв'язку з переведенням до іншої установи; за власним бажанням та угодою сторін вибули 3 особи. Таким чином, плинність кадрів у 2020 році в цілому серед державних службовців становить 2,2%, що на 1,7 в.п. менше минулорічного значення цього показника.

Фаховий розвиток працівників забезпечується шляхом професійного навчання.

Підвищення рівня професійної компетентності державних службовців здійснюється шляхом професійного навчання.

Станом на 1 січня 2021 року 5 державних службовців ГУС у Донецькій області навчаються в закладах освіти без відриву від виробництва, у тому числі 1 здобуває ступінь бакалавра, 4 – ступінь магістра (з них 2 здобувають другу вищу освіту).

Підвищення кваліфікації в Національній академії статистики, обліку та аудиту за професійною програмою для працівників територіальних органів Держстату в дистанційному режимі з видачею відповідного документу у 2020 році пройшли 8 працівників ГУС у Донецькій області.

Стажування в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування працівники ГУС у Донецькій області не проходили.

Відповідно до Положення про наставництво в органах державної статистики, затвердженого наказом Держстату від 30 грудня 2015 року № 376, протягом 2020 року 3 працівники ГУС у Донецькій області пройшли навчання на робочих місцях під керівництвом наставників, у тому числі 1 – із вивченням програми Вступного навчального курсу для нових працівників органів державної статистики.

Відповідно до Плану внутрішнього навчання з підвищення рівня професійної компетентності працівників Головного управління статистики у Донецькій області на 2020 рік керівні працівники підготували та надіслали засобами електронного зв'язку учасникам навчання 26 матеріалів для вивчення.

У 2020 році 124 державні службовці самостійно підвищували рівень своєї професійної компетентності із застосуванням онлайн-платформ. Загальна кількість отриманих сертифікатів становить 696. Крім того, 5 працівників завершили перший рівень навчання на онлайн платформі вивчення англійської мови в рамках соціального проекту "Lingva.Skills" і отримали відповідні дипломи.

На виконання статті 44 Закону України "Про державну службу" у ГУС у Донецькій області в жовтні‒грудні 2020 року проведено оцінювання 120 державних службовців (90,2% їх фактичної чисельності на початок оцінювання).

За результатами оцінювання державними службовцями разом з управлінням персоналу складені індивідуальні програми підвищення рівня професійної компетентності на 2021 рік.

Виробничу або переддипломну практику на базі ГУС у Донецькій області студенти вищих навчальних закладів не проходили.

Протягом 2020 року випадків порушення працівниками службової (трудової) дисципліни не було, засідання дисциплінарної комісії не проводились.

Запобігання та протидія корупції

У 2020 році в ГУС у Донецькій області не було виявлено порушень вимог антикорупційного законодавства, протоколи про вчинення адміністративних правопорушень на посадових осіб не складались. Звернення від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції не надходили.

Корупційних ризиків, зокрема, таких як безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень за напрямами діяльності ГУС у Донецькій області у 2020 році, не виявлено.

З метою надання допомоги працівникам ГУС у Донецькій області щодо заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), протягом 2020 року проводилась роз'яснювальна робота серед державних службовців щодо вимог та порядку заповнення декларацій. Також проводилось інформування працівників, які звільнялись або іншим чином припиняли діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, про обов'язок подання декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

З метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності державних службовців ГУС у Донецькій області, а також осіб, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, проводилась перевірка фактів своєчасності подання декларацій. У ході цієї перевірки були виявлені наступні порушення: дев'ять осіб не подали щорічну декларацію, одна особа не подала декларацію перед звільненням, одна особа –після звільнення. Відповідно до статті 49 Закону України "Про запобігання корупції" список цих осіб було передано до Національного агентства з питань запобігання корупції для прийняття рішення.

У звітному періоді звернень до ГУС у Донецькій області на телефонну гарячу лінію "Боротьба з корупцією" не надходило.

У 2020 році в наказах, що видані ГУС у Донецькій області, не було виявлено чинників, які сприяли чи могли сприяти вчиненню корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень.

Результати фінансової діяльності

Відповідно до чинного бюджетного законодавства України фінансова діяльність ГУС у Донецькій області у 2020 році здійснювалася за такими бюджетними програмами:

КПКВК 0414010 "Керівництво та управління у сфері статистики";

КПКВК 0414020 "Статистичні спостереження";

КПКВК 0414030 "Щоквартальна плата домогосподарствам за ведення записів доходів, витрат та інших відомостей під час проведення обстеження умов їх життя".

Для здійснення функціональних повноважень органів державної статистики області було затверджено видатки державного бюджету на 2020 рік у сумі 60039,8 тис.грн, з яких 59703,1 тис.грн – обсяги по загальному фонду і 336,7 тис.грн – по спеціальному фонду.

Співвідношення видатків загального фонду склало: оплата праці та нарахування на неї – 96,6%, оплата енергоносіїв – 1,2%, утримання ГУС у Донецькій області – 0,4%, щоквартальна плата домогосподарствам за ведення записів доходів, витрат та інших відомостей під час проведення обстеження умов їх життя – 0,6%, капітальні видатки – 1,2%.

Касові видатки спеціального фонду розподілилися таким чином: оплата енергоносіїв – 58,0%, утримання ГУС у Донецькій області – 27,3%, оплата податків – 14,7%.

Станом на 1 січня 2021 року кредиторська заборгованість по загальному та спеціальному фонду складала 180,5 тис.грн, дебіторська заборгованість – 554,4 тис.грн.

  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.