Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  United media

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Архів

Звіт про результати діяльності Головного управління статистики у Донецькій області у 2018 році

Про Головне управління статистики


Головне управління статистики у Донецькій області (далі – Головне управління статистики) є територіальним органом Державної служби статистики України (далі – Держстат), що в межах наданих повноважень здійснює реалізацію державної політики у сфері статистики в регіоні.

Головне управління статистики є юридичною особою публічного права і складовою частиною єдиної системи органів державної статистики.

Мета діяльності Головного управління статистики – надання всебічної та об'єктивної статистичної інформації щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в регіоні.

До складу Головного управління статистики входять структурні підрозділи (обласний рівень), а також 19 відокремлених підрозділів (районний (міський) рівень) – управління (відділи, сектори) статистики у районах (містах) (далі – відокремлені підрозділи).

Напрями діяльності Головного управління статистики

У 2018 році відповідно до завдань, визначених Положенням про Головне управління статистики, з урахуванням стратегічних напрямів розвитку державної статистики та на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2018 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 № 364-р (далі – План), Головне управління статистики здійснювало свою діяльність за такими основними напрямами:

– організація і проведення державних статистичних спостережень за соціально-економічними й демографічними процесами, екологічною ситуацією в Донецькій області, а також підготовка за їх результатами статистичних публікацій (інформації);

– моніторинг інформаційних потреб користувачів, забезпечення їх вільного доступу до статистичних даних, підвищення рівня відкритості та прозорості роботи органів державної статистики;

– установлення партнерських стосунків із респондентами державних статистичних спостережень, зменшення звітного навантаження, забезпечення достовірності статистичних даних;

– участь у розробленні та впровадженні науково-обґрунтованої статистичної методології, удосконаленні звітно-статистичної документації та статистичної інфраструктури;

– участь у впровадженні новітніх інформаційних технологій збирання, опрацювання й передачі статистичної інформації;

– удосконалення системи управління персоналом, підготовки та навчання кадрів;

– фінансово-господарська діяльність;

– запобігання та протидія корупції.

І. Основні підсумки діяльності

Організація і проведення державних статистичних спостережень

Організація і проведення державних статистичних спостережень у Головному управлінні статистики здійснюється за Типовою моделлю опису статистичних виробничих процесів, яка на територіальному рівні передбачає в основному чотири процеси: збирання, обробка, аналіз, поширення.

У 2018 році відповідно до Плану до участі у проведенні державних статистичних спостережень по Донецькій області було залучено 9992 респонденти. Протягом року збиралися й опрацьовувалися дані за 103 формами статистичної та фінансової звітності, анкетами та запитальниками для проведення спеціально організованих статистичних спостережень. Усі статистичні роботи виконані у визначені терміни.

У ході проведення державних статистичних спостережень опрацьовано 352,0 тис. первинних звітів респондентів (з урахуванням адміністративних даних та фінансової звітності) та здійснено передачу зведеної інформації на державний рівень. Збирання та опрацювання статистичної інформації здійснювалися як на обласному, так і на районному рівнях.

Водночас Головне управління статистики для проведення державних статистичних спостережень у 2018 році отримувало адміністративні дані від державних органів, установ, організацій за угодами щодо взаємообміну інформаційними ресурсами.

Головним управлінням статистики на постійній основі здійснюються вибіркові обстеження населення (домогосподарств), які забезпечили отримання інформації щодо соціально-економічних характеристик, необхідних для макроекономічних розрахунків, проведення всебічного аналізу життя населення, комплексної оцінки стану ринку праці, сільського господарства.

У 2018 році початковий обсяг вибіркової сукупності обстежень з питань умов життя домогосподарств (ОУЖД) становив 866 домогосподарств, сільськогосподарської діяльності населення в сільській місцевості (ОСГД) – 756, з економічної активності населення (ОЕАН) – 4576. Протягом року в обстеженні брали участь: ОУЖД – 544 домогосподарства, ОСГД – 681, ОЕАН – 3413.

У зв'язку із закінченням терміну дії вибірки на період 2014–2018 років для проведення вищезазначених вибіркових обстежень протягом 2018 року було здійснено комплекс робіт з формування нової територіальної вибірки на період 2019–2023 років, а саме: формування основи територіальної вибірки, складання списків адрес домогосподарств для проведення обстежень умов життя домогосподарств, економічної активності населення, сільськогосподарської діяльності населення у сільській місцевості.

Відповідно до єдиної методики перевірки якості роботи фахівців з інтерв'ювання здійснено контроль роботи 27 фахівців за напрямом "Умови життя домогосподарств", 27 – за напрямом "Рівень участі домогосподарств", 10 – за напрямом "Сільськогосподарська діяльність домогосподарств", 28 – за напрямом "Економічна активність населення".

На споживчому ринку Донецької області проводилось статистичне спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) за вибірковим колом підприємств, територій, товарів та послуг на щомісячній основі. Реєстрація цін (товарів) здійснювалась на споживчому ринку (в торговій мережі та на ринках) по 328 товарах та послугах у містах Краматорську, Слов'янську, Маріуполі, Добропіллі, Волновасі.

Згідно з Методичними вказівками щодо організації та порядку проведення перевірок роботи спеціалістів-економістів, які займаються реєстрацією цін (наказ Держкомстату від 30.12.2009 № 511), та планом проведення перевірок роботи реєстраторів цін на 2018 рік було проведено 2 планові перевірки з виїздом до управлінь статистики в містах Краматорську та Слов'янську. Робота 3 реєстраторів була оцінена на відмінно. Щомісячно здійснювались базові перевірки усіх реєстраторів цін. Кількість бланків реєстрації, щодо яких здійснена базова перевірка, дорівнювала 17327 одиниць, середній бал за підсумками базової перевірки становив 4,97.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2008 року № 581-р "Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення" (із змінами та доповненнями) було здійснено перерахунки чисельності наявного та постійного населення за даними переписів населення 1979, 1989 та 2001 років у зв'язку з адміністративно-територіальними змінами на 1 січня 2018 року.

У ході виконання Плану помилок у статистичних роботах, запізнень і перенесення термінів надання інформації та повторних передач даних на державний рівень не було.

Удосконалення статистичної методології

У 2018 році Головне управління статистики брало участь у засіданнях робочих груп щодо інвентаризації державних статистичних спостережень на 2020 рік, які проводив Держстат у режимі відео-конференцій.

Надавались пропозиції з удосконалення державних статистичних спостережень з питань інвестицій зовнішньоекономічної діяльності.

Розвиток інформаційних технологій

У 2018 році продовжувалася робота з впровадження новітніх інформаційних технологій у галузі статистики шляхом вдосконалення системи електронної звітності; осучаснення комплексів електронної обробки інформації (КЕОІ); подальшого впровадження інтегрованої системи статистичної інформації (ІССІ).

Проведено тестування програмного забезпечення "Кабінет респондента" – нового сервісу для безкоштовного електронного звітування в онлайн-режимі. Постійно проводились роботи із супроводження системи електронної звітності органів державної статистики, надання консультацій та роз'яснень респондентам щодо роботи в системі.

У Головному управлінні статистики у 2018 році здійснювались роботи з подальшого впровадження ІССІ – була проведена апробація за 3 формами статистичної звітності: № 1-кб (квартальна), № 1-ІКТ (річна), № 2К-П (квартальна). У рамках промислової експлуатації ІССІ проводилось збирання та оброблення інформації за 11 формами статистичної звітності – № 50-сг (річна), № 6-сільрада (річна), № 1-торг (нафтопродукти) (місячна), № 4-МТП (місячна), № 4-МТП (річна), № 2 К-Б (квартальна), № 2-інвестиції (річна), №1-Б (квартальна), № 1-Б (річна), № 1-риба (річна), № 2-ТП (повітря).

У Головному управлінні статистики у 2018 році створено та модифіковано локальну обчислювану мережу.

Запроваджена Єдина інформаційно-аналітична система фінансово-господарської діяльності органів державної статистики на базі Комп'ютерної програми "Комплексна система автоматизації підприємства "Is pro".

Підключено більше 50% робочих місць до системи електронного документообігу органів державної статистики на базі програмного продукту "Megapolis.DocNet", що дозволило автоматизувати контроль за виконанням документів, зокрема створювати реєстри контролю виконання документів. Функції системи "Megapolis.DocNet" дозволили здійснювати обмін вхідною і вихідною документацією з Держстатом.

Взаємодія з респондентами державних статистичних спостережень

Пріоритетним напрямом діяльності в органах державної статистики є зменшення звітного навантаження на респондентів. Для оперативного інформування респондентів про проведення державних статистичних спостережень на веб-сайті Головного управління статистики функціонують відповідні сервіси.

З метою забезпечення своєчасного подання звітності до органів державної статистики на головній сторінці веб-сайту розміщено сервіс "Респондентам", який дозволяє за ідентифікаційним кодом суб'єкта господарювання отримати інформацію про необхідність подання державної статистичної звітності. Крім того, на веб-сайті розміщується інструкції та роз'яснення щодо складання звітності.

Сучасним та зручним є спосіб подання звітів за допомогою Системи електронної звітності, яка дозволяє респондентам подавати статистичну та фінансову звітність через мережу Інтернет. У 2018 році загальна кількість статистичних звітів, поданих в електронному вигляді, становила 66,3 тис. від 4,4 тис. респондентів.

Відповідно до Плану впровадження Методики вимірювання звітного навантаження на респондентів, затвердженої наказом Держстату від 14 травня 2013 року № 149, з лютого по червень 2018 року було проведено анкетне опитування респондентів. У ході опитування отримано та опрацьовано 740 анкет. За результатами анкетного опитування Держстатом було здійснено оцінку рівня звітного навантаження на респондентів при складанні ними форм.

Головним управлінням статистики самостійно проведено анкетне опитування для вивчення думки респондентів щодо змін у бланках за формами державних статистичних спостережень № 9-сг та № 29-сг, у ході якого отримано 361 анкету.

З метою забезпечення достовірності первинних статистичних даних, зміцнення партнерських відносин та налагодження зворотнього зв'язку з респондентами проводились інструктивні наради, готувались інформаційні, оглядові, організаційні листи, надавалась консультативна допомога з питань складання статистичної звітності.

Відокремленими підрозділами Головного управління статистики було проведено 76 інструктивних нарад з респондентам держаних статистичних спостережень, з них 57 – з питань запровадження нових/внесення змін до чинних державних статистичних спостережень. Надіслано 480 листів організаційного характеру, з них 27 – з повідомленнями (нагадуваннями) про участь у державних статистичних спостереженнях; 389 оглядових листів за результатами державних статистичних спостережень.

Головним управлінням статистики постійно проводиться моніторинг подання звітності. За порушення встановленого порядку подання форм державних статистичних спостережень до адміністративної відповідальності відповідно до статті 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення впродовж року було притягнуто 74 особи. Сума накладених та стягнутих штрафів становила 12920,00 грн.

У зв'язку з подовженням мораторію на здійснення перевірок достовірності первинних статистичних даних відповідно до Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 03.11.2016 № 1728 (зі змінами) перевірки не проводились.

Станом на 1 січня 2019 року кількість суб'єктів Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ) по Донецькій області дорівнювала 90902, з них зі статусом юридичної особи – 87995, без статусу юридичної особи – 2907. На підставі запитів проводилося інформаційно-довідкове обслуговування органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших користувачів відповідно до законодавства.

У 2018році продовжувалась робота щодо єдиної ідентифікації місцевих одиниць, основною метою якої є забезпечення ефективного управління процесом статистичного виробництва. Робота з актуалізації переліку місцевих одиниць здійснювалась відповідно до Регламенту виконання робіт з актуалізації переліку місцевих одиниць на основі даних державних статистичних спостережень, затвердженого наказом Держкомстату від 18 листопада 2011 року № 302.

У звітному році було проведено аналіз на предмет зникнення найманих працівників за "старою" та появи найманих працівників за "новою" реєстраційними адресами підприємства по 428 суб'єктам ЄДРПОУ, що змінили реєстраційну адресу.

Розроблено статистичну базу даних (СБД) з інформацією про підприємства Донецької області, що надали листи про призупинення діяльності, інформацію про акти виходу на підприємство, а також додаткову інформацію про підприємства (фактична адреса, телефон, електронна адреса підприємства тощо). Станом на 01.01.2019 СБД містить 3198 записів.

Відкритість і доступність статистичної інформації

З метою інформування органів влади та громадськості щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в області Головне управління статистики здійснює інформаційно-публікаційну діяльність. У 2018 році було підготовлено 2 статистичних збірники, 13 статистичних бюлетенів, 178 експрес-випусків, 47 буклетів.

Протягом року Головне управління статистики активно співпрацювало з засобами масової інформації: було підготовлено 12 офіційних повідомлень "Соціально-економічне становище регіону" та 42 прес-випуски. Інформація оприлюднювалась як засобами масової інформації, так і інтернет-порталами, інтернет-видавництвами.

Основним джерелом поширення інформації є офіційний веб-сайт Головного управління статистики. З метою забезпечення гласності та відкритості статистичної інформації, вільного доступу до неї користувачів усіх рівнів на веб-сайті розміщувалась інформація за всіма галузями статистики і в різних форматах. За звітний рік розміщено 12 статистичних бюлетенів, 178 експрес-випусків, 12 повідомлень про соціально-економічне становище регіону, 42 прес-випуски, 608 матеріалів розділу "Статистична інформація", 29 матеріалів розділу "Інфографіка", 2 презентаційні версії збірників.

Для користувачів на веб-сайті розміщені річний план-графік оновлення матеріалів веб-сайту, календарі оприлюднення інформації у розділах "Експрес-випуски" та "Статистична інформація" на рік, анонс оприлюднення інформації на поточний місяць.

У 2018 році для покращення сприйняття статистичної інформації веб-сайт Головного управління статистики було доповнено розділом "Інфографіка", відбулося оновлення окремих рубрик. У вигляді слайд-шоу представлені основні соціально-економічні показники області, які оперативно оновлюються. Постійно актуалізувалось інформаційне наповнення розділів "Респондентам", "Новини", "Діяльність Головного управління статистики", "Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України", "Конкурс на заміщення посад державної служби", "Доступ до публічної інформації" тощо.

Протягом 2018 року було зафіксовано 30,3 тис. відвідувань веб-сайту (у 2017 році – 40,0 тис.).

У звітному році Головне управління статистики співпрацювало з 592 користувачами статистичної інформації, серед них 353 органи державної влади та місцевого самоврядування, 8 громадських організацій, 4 наукові установи і навчальні заклади, 6 засобів масової інформації та 142 інші користувачі.

У 2018 році на запити користувачів щодо надання статистичної інформації підготовлено 2258 відповідей, у тому числі 1898 – на запити органів державної влади та місцевого самоврядування. Також було надано 11 відповідей з роз'ясненнями з питань статистичної методології та проведення державних статистичних спостережень.

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" з метою забезпечення права на отримання публічної інформації у 2018 році Головним управлінням статистики у визначений законом термін було надано відповіді на 119 запитів, з яких 54 надійшли від громадян, 42 – від юридичних осіб, 1 – від засобів масової інформації, 22 – від громадських організацій. Найбільша кількість запитів надходила на інформацію зі статистики населення, праці, зовнішньоекономічної діяльності, а також з комплексних питань. Щомісячно на веб-сайті Головного управління статистики розміщується звіт щодо кількості отриманих і опрацьованих запитів на публічну інформацію.

Протягом звітного року Головним управлінням статистики проведено 4 семінари з користувачами статистичної інформації з питань проведення державних статистичних спостережень, методології та методики розрахунків статистичних показників зі статистики населення, ринку праці, сільського господарства і напрямів та можливостей їх практичного застосування, а також використання зведеної статистичної інформації в містах Бахмуті, Костянтинівці, Краматорську, Слов'янську.

З метою визначення та задоволення потреб користувачів у статистичній інформації у 2018 році було взято участь у 5 проведених Держстатом анкетних опитуваннях, до яких було залучено 62 користувачі. Аналіз опитувань показав, що в цілому користувачі статистичної інформації задоволені висвітленням статистичних даних, які викладені в статистичних виданнях.

Крім того, під час проведення комплексних експертних оцінок у відокремлених підрозділах у містах Вугледарі, Добропіллі, Костянтинівці, Покровську самостійно проведено 4 анкетних опитування користувачів статистичної інформації, залучено 32 користувача.

Надання відповідей на звернення громадян

На виконання положень Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 Головне управління статистики проводить відповідну роботу щодо неухильного виконання норм Закону України "Про звернення громадян", забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов'язкове одержання обґрунтованої відповіді.

У 2018 році до Головного управління статистики надійшло 9 звернень громадян, з них поштою – 8, на особистому прийомі – 1. Колективних та повторних звернень не було. Усі звернення були заявами (клопотаннями) і стосувались кадрових питань.

За результатами розгляду усіх питань надано роз'яснення. Порушення строків, установлених законодавством, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам влади, установам чи організаціям не було.

ІІІ. Кадрове та фінансове забезпечення

Управління персоналом, підготовка та навчання кадрів

Робота з персоналом у Головному управлінні статистики здійснювалася відповідно до затвердженого начальником Головного управління статистики Плану роботи з персоналом на 2018 рік, спрямованого на реалізацію актів про державну службу та законодавства про працю, на забезпечення виконання актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів і рекомендацій Нацдержслужби України та Держстату, інших нормативних документів з питань кадрової роботи та державної служби.

Станом на 1 січня 2019 року штатним розписом Головного управління статистики передбачено 439 посад, фактично працює 333 особи. Статус державного службовця мають 226 осіб (67,9%), з них 101 особа обіймає посади керівників, 125 – спеціалістів, що складає відповідно 44,7% і 55,3% (за попередній звітний період – відповідно 46,1% і 53,9%).

Питома вага жінок, які працюють на посадах державних службовців, порівняно з 2017 роком зменшилася на 1 в.п. та становить 91,6% загальної кількості держслужбовців. Питома вага жінок в загальній чисельності керівників різних рівнів становить 89,1%, спеціалістів – 93,6%.

Вищу освіту ступеня магістра (спеціаліста) мають 202 особи, або 89,4% загальної кількості державних службовців, що на 1,8 в.п. більше порівняно з даними на 1 січня 2018 року. Вищу освіту молодшого бакалавра та бакалавра мають 24 держслужбовці, або 10,6% (проти 12,4% на 1 січня 2018 року).

Частка державних службовців із вищою освітою, які мають спеціальність за дипломом, що відповідає визначеним у посадових інструкціях вимогам, становить 86,6%, що на 3,4 в.п. більше порівняно з даними на попередню звітну дату.

При цьому 25 держслужбовців (11,1% загальної чисельності) мають дві або більше вищих освіти. У Головному управлінні статистики працює 6 магістрів державного управління.

Стаж роботи в системі органів державної статистики до 5 років мають 34,1% держслужбовців, від 5 до 10 років – 11,9%, понад 10 років – 54,0% (з них 47,5% керівників та 19,2% спеціалістів працюють в органах державної статистики понад 20 років).

За віковим складом 21,2% державних службовців Головного управління статистики мають вік до 35 років, 31,0% ‒ від 36 до 45 років, 31,4% − від 46 до 55 років, 16,4% − від 56 до 65 років. У Головному управлінні статистики працює 10 державних службовців, які досягли віку, що дає право на призначення пенсії.

Прийом на роботу працівників до Головного управління статистики здійснювався в установленому чинним законодавством порядку. Протягом 2018 року на посади державних службовців на конкурсній основі було призначено 17 осіб, з них 12 – нові працівники, 5 – працювали в Головному управлінні статистики на посадах працівників, які виконують функції з обслуговування. Протягом року відбулося просування по службі 9 державних службовців, які на конкурсній основі зайняли вищі посади, переведень на рівнозначну або нижчу посаду не було.

Плинність кадрів у 2018 році серед державних службовців становить 3,2%. У категорії керівників цей показник складає 1,0%, у категорії спеціалістів – 5,0%.

Станом на 1 січня 2019 року в наявності було 78 вакантних посад державних службовців (з них 27 посад категорії "Б", 51 посада категорії "В"), 34 ‒ працівників, які виконують функції з обслуговування, та 2 – інших працівників.

Станом на 1 січня 2019 року 14 державних службовців Головного управління статистики навчаються в закладах освіти без відриву від виробництва, з яких 5 здобувають ступінь бакалавра, 9 – ступінь магістра, у тому числі 4 здобувають другу вищу освіту.

Підвищення кваліфікації в Національній академії статистики, обліку та аудиту за професійною програмою для керівників структурних підрозділів територіальних органів Держстату з видачею відповідного документу у 2018 році пройшов 1 працівник Головного управління статистики. У дистанційному режимі підвищення кваліфікації для працівників органів державної статистики, проведене НАСОА за програмою короткострокового курсу з питань аналізу даних, пройшов 1 працівник.

Стажування в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування працівники Головного управління статистики не проходили.

У 1 та 2 етапах першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" в органах державної статистики у 2018 році взяв участь 1 державний службовець.

Протягом 2018 року наставництво було застосовано до 24 осіб, у тому числі до 14 нових працівників (із вивченням програми Вступного навчального курсу для нових працівників органів державної статистики).

Внутрішнє навчання проводилось відповідно до планів проведення занять з підвищення економічного рівня та ділової кваліфікації. Керівні працівники власними силами провели 24 заняття, теми яких відповідали зазначеним у планах.

На виконання статті 44 Закону України "Про державну службу" в Головному управлінні статистики у жовтні‒грудні 2018 року проведено оцінювання 189 державних службовців (85,5% їх фактичної чисельності на початок оцінювання), за результатами якого 39 осіб отримали відмінну оцінку, 150 ‒ позитивну, що становить 20,6% та 79,4% відповідно.

За результатами оцінювання державними службовцями разом з управлінням персоналу та документального забезпечення складені індивідуальні програми підвищення рівня професійної компетентності на 2019 рік.

У грудні 2018 року проведена робота з визначення та погодження завдань, ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності на 2019 рік для усіх державних службовців Головного управління статистики.

Протягом 2018 року Головне управління статистики було базою практики 2 вищих навчальних закладів відповідно до укладених договорів; 2 студенти проходили навчальну практику, 1 – переддипломну. Наказами Головного управління статистики були визначені керівники практики, які здійснювали організацію та контроль якості її результатів.

Запобігання та протидія корупції

У Головному управлінні статистики у 2018 році було виявлено одне порушення вимог антикорупційного законодавства.

У квітні 2018 року одну особу було притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. З метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення, пов'язаного з корупцією, відносно цієї особи було проведено службове розслідування, до дисциплінарної відповідальності вона не притягувалась у зв'язку з тим, що минуло більше одного року після вчинення дисциплінарного проступку, але особу було звільнено з посади у зв'язку із втратою права на державну службу.

Звернення від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції до Головного управління статистики не надходили. Корупційних ризиків, зокрема, таких як конфлікт інтересів, безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень за напрямами діяльності Головного управління статистики у 2018 році не виявлено.

З метою надання допомоги працівникам Головного управління статистики щодо заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, протягом січня–квітня 2018 року проводилась роз'яснювальна робота серед державних службовців щодо вимог та порядку заповнення декларацій. Також проводилось інформування працівників, які звільнялись або іншим чином припиняли діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, про обов'язок подання декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

У звітному періоді звернень до Головного управління статистики на телефонну гарячу лінію "Боротьба з корупцією" не надходило.

Протягом 2018 року забезпечувалося функціонування та оновлення розділу "Запобігання проявам корупції" на веб-сайті Головного управління статистики.

Результати фінансової діяльності

Відповідно до чинного бюджетного законодавства України фінансова діяльність Головного управління статистики у 2018 році здійснювалася за такими бюджетними програмами:

КПКВК 1207010 "Керівництво та управління у сфері статистики";

КПКВК 1207030 "Щоквартальна плата домогосподарствам за ведення записів доходів, витрат та інших відомостей під час проведення обстеження умов їх життя".

Для здійснення функціональних повноважень органів державної статистики області було затверджено видатки державного бюджету на 2018 рік у сумі 67596,4 тис. грн, з яких 67309,8 тис. грн – обсяги по загальному фонду і 286,6 тис. грн – по спеціальному фонду.

Співвідношення видатків загального фонду складали: оплата праці та нарахування на неї 97,2%, оплата енергоносіїв – 1,5%, утримання Головного управління статистики – 0,7%, щоквартальна плата домогосподарствам за ведення записів доходів, витрат та інших відомостей під час проведення обстеження умов їх життя – 0,6%.

Що стосується видатків спеціального фонду, то вони розподілилися так: оплата енергоносіїв – 8,6%, утримання Головного управління статистики – 22,5%, оплата податків – 27,1%, капітальні видатки – 41,9 %.

Станом на 01.01.2019 кредиторська заборгованість складала 199,7 тис. грн, дебіторська заборгованість – 555,1 тис. грн (по спеціальному фонду).

  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.