Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  United media

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Архів
Звіт про результати діяльності

Звіт про результати діяльності

Головного управління статистики у Донецькій області у 2012 році

 

Відповідно до завдань, визначених Положенням про Головне управління статистики у Донецькій області (далі – Головне управління статистики), згідно з пріоритетами Стратегії розвитку державної статистики на період до 2012 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2008      № 1413-р, та на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2011–2012 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.11.2011 № 1113-р, діяльність Головного управління статистики у 2012 році була спрямована на посилення взаємодії органів державної статистики з користувачами статистичної інформації; встановлення  партнерських взаємовідносин між органами державної статистики та респондентами, підвищення рівня їх довіри, заохочення до участі у державних статистичних спостереженнях; удосконалення процедур збирання та оброблення статистичної інформації, організації державних статистичних спостережень; підвищення якості статистичних даних; функціонування системи електронної статистичної звітності; збереження та поширення статистичних даних; удосконалення організаційної структури і системи управління органів державної статистики.

У 2012 році Головним управлінням статистики з урахуванням періодичності виконано 1715 статистичних робіт, у тому числі 68 обстежень та анкетувань. При цьому було опрацьовано 1073,3 тис. первинних звітів, які надійшли від респондентів.

Згідно з наказом Держкомстату від 08.07.2010 № 261 «Про забезпечення функціонування системи електронної звітності в органах державної статистики» у 2012 році в Головному управлінні статистики проведено низку заходів щодо збільшення кола респондентів, які надають електронну статистичну та фінансову звітність. За 2012 рік отримано 69,4 тис. електронних звітів (у 2011 році – 32,8 тис., у 2010 році – 12,3 тис.), кількість респондентів, які звітували в електронному вигляді, склала 5,6 тис. одиниць, що більше ніж у 2011 році у 2,3 раза, ніж у 2010 році – у 3,8 раза.

У ході виконання плану державних статистичних спостережень помилок у статистичних роботах, запізнень і перенесення термінів надання інформації та повторних передач даних на центральний рівень не було.

У 2012 році Головним управлінням статистики для складання статистичної інформації використовувались адміністративні дані. Можливість залучення адміністративних даних у якості альтернативного джерела інформації для проведення державних статистичних спостережень є потужним важелем, який суттєво впливає на зменшення звітного навантаження на респондентів.

Станом на 1 січня 2013 року кількість суб’єктів Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ) по Донецькій області дорівнювала 96242. Протягом 2012 року від державних реєстраторів отримано інформацію про 43849 суб’єктів, у тому числі включено до ЄДРПОУ – 3248, оновлено даних – 38370, вилучено – 2231.

Протягом 2012 року здійснювався постійний обмін інформаційними ресурсами ЄДРПОУ з реєстрами податкової адміністрації, за відповідними угодами надавалась інформація Міністерству внутрішніх справ України та Службі безпеки України.

На підставі даних ЄДРПОУ структурні підрозділи Головного управління статистики здійснювали заходи щодо опрацювання сукупностей звітних одиниць за галузями статистики.

У відповідності до Регламенту виконання робіт з актуалізації переліку місцевих одиниць на основі даних державних статистичних спостережень, затвердженого наказом Держкомстату від 18 листопада 2011 року № 302, та Технологічного плану державних статистичних спостережень на 2012 рік здійснювалося оброблення даних щодо місцевих одиниць, виявлених під час проведення державних статистичних спостережень, з подальшою підготовкою файлів для занесення відомостей про ці місцеві одиниці до Реєстру статистичних одиниць (далі – РСО), та було проведено спеціальне обстеження РСО щодо уточнення переліку місцевих одиниць.

З метою інформування громадськості щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в регіоні у 2012 році Головним управлінням статистики було підготовлено: 7541 експрес-випуск (з них на обласному рівні – 7031), 584 доповіді (92), 197 статистичних бюлетенів (196), 39 збірників (усі збірники готувались на обласному рівні). Крім того, було випущено 85 буклетів, надано 2,8 тис. довідок за запитами органів державної влади та інших користувачів.

Щомісячно Головним управлінням статистики для засобів масової інформації готувалося повідомлення про соціально-економічне становище Донецької області. У 2012 році було 302 оприлюднення повідомлень. Крім того, у засобах масової інформації здійснено 2134 публікації.

Протягом 2012 року за матеріалами органів державної статистики Донецької області було здійснено 136 виступів на радіо та телебаченні, у тому числі 104 – безпосередньо фахівцями органів державної статистики. Крім того, керівництвом Головного управління статистики було проведено 3 прес-конференції з представниками засобів масової інформації за темами: «Основні підсумки соціально-економічного розвитку Донецької області за 2011 рік та січень 2012 року»; «Соціально-економічне становище Донецької області з початку 2012 року: збереження економічного зростання для підвищення соціальних стандартів», «Соціально-економічне становище Донецької області з початку 2012 року: запас міцності дозволяє зберегти позитивні тенденції у сфері зайнятості та на споживчому ринку».

Фахівцями структурних підрозділів статистики були проведені 72 семінари (наради) з користувачами статистичної інформації, для них підготовлено 24 матеріали роз’яснювального та рекламного характеру, а також каталог статистичних видань.

На основі Загального табелю (переліку) форм державних статистичних спостережень Головним управлінням статистики розроблено Табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2013 рік.

З метою забезпечення гласності й відкритості інформації, більш вільного доступу до неї користувачів усіх рівнів Головне управління статистики щомісячно розміщувало на веб-сайті офіційне повідомлення про соціально-економічне становище регіону, експрес-випуски, статінформацію та прес-випуски різноманітної тематики. Постійне вдосконалення інформаційного наповнення веб-сайту Головного управління статистики сприяє зростанню його популярності у користувачів. У 2012 році зафіксовано 47,9 тис. відвідувань, що в 1,5 раза більше, ніж у 2011 році.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» з метою забезпечення права на отримання публічної інформації у 2012 році Головним управлінням статистики було опрацьовано та надано відповіді на 62 запити, з них 38 надійшли від громадян, 23 – від юридичних осіб, 1 – від громадської організації. На всі запити відповідь надана у визначений законом термін – не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» 9 запитів було направлено розпоряднику інформації з одночасним повідомленням про це запитувача. Щомісячно на офіційному веб-сайті Головного управління статистики розміщується звіт щодо кількості отриманих і опрацьованих запитів на публічну інформацію.

У 2012 році органами державної статистики Донецької області з метою підвищення якості й достовірності статистичної інформації було проведено 282 перевірки достовірності первинних статистичних даних, вивчення стану первинного обліку та статистичної звітності, з яких 95,7% були комплексні, тобто достовірність первинних статистичних даних перевірялась за двома та більше галузями статистики. Спільно з іншими органами перевірено 41 суб’єкт господарювання. Недостовірність інформації та інші перекручення первинних статистичних даних були встановлені на 250 об’єктах, результативність перевірок становила 88,7%. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафу було притягнуто 356 осіб, у тому числі за результатами збирання звітності (без проведення перевірок) – 137 осіб. Крім того, виданими за результатами перевірок наказами керівників 76 особам оголошено догану, 12 – позбавлено премії. За фактами порушення порядку подання даних для проведення державних статистичних спостережень та незабезпечення належного стану первинного обліку органами державної статистики застосовувалось надане їм право накладення штрафів на винних у скоєнні адміністративних правопорушень. Усього накладено штрафів на суму 64,2 тис.грн., стягнуто – 63,7 тис.грн., передано матеріалів до виконавчої служби для примусового стягнення штрафів на суму 1,3 тис.грн.

Головне управління статистики постійно вдосконалює партнерські взаємовідносини з респондентами. У 2012 році було проведено 385 інструктивних нарад з питань обліку та звітності, надіслано 2543 листи підприємствам, установам, організаціям, серед яких 891 – оглядовий, 718 – організаційного характеру, 517 – інструктивних та методологічних, 417 – відповідей на запити.

З 1 липня 2012 року в Головному управлінні статистики запроваджено автоматизовану систему прийому та реєстрації форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності у форматі «Єдине вікно». В автоматизованій системі передбачена можливість: реєстрації звітів; реєстрації видачі бланків, інструкцій, методологічних матеріалів; перегляд зареєстрованих звітів; перегляд реєстру отримання бланків та інструктивних матеріалів респондентами; перегляд реєстру респондентів, в якому наведені причини неподання звітності; формування і друк довідки для респондентів щодо форм звітності, за якими повинно звітувати підприємство; вивантаження електронних адрес респондентів у файл формату Microsoft Excel. У форматі «Єдине вікно» передбачено здійснювати прийом усіх форм звітності від усіх респондентів міст та районів Донецької області. Станом на 1 січня 2013 року за допомогою системи збору звітності в форматі «Єдине вікно» зареєстровано 142420 звітів, у тому числі 40489 електронних.

З метою вивчення думки респондентів з різних питань щодо здійснення статистичної діяльності у 2012 році було проведено 3 анкетних опитування, в якому взяли участь 427 представників підприємств (організацій). Респондентам було запропоновано надати оцінку, висловити свої думки і побажання з наступних питань: організація прийому звітності в Головному управлінні статистики, зокрема у форматі «Єдине вікно»; отримання бланків і інструктивних матеріалів, зокрема у форматі «Єдине вікно»; готовність взяти участь у нарадах (семінарах) на платній основі з питань складання форм статистичної та фінансової звітності; вивчення думки щодо можливості подання форм державних статистичних спостережень системою електронної звітності; оцінка рівня звітного навантаження на респондентів; оцінка рівня спілкування працівників Головного управління статистики з респондентами; пропозиції щодо строків подання та показників статистичної звітності тощо.

Проводилася низка заходів щодо поліпшення взаємодії органів державної статистики з користувачами статистичної інформації. З метою подальшого вивчення інформаційних потреб користувачів, забезпечення доступності, гласності й відкритості статистичної інформації, її джерел і методології складання, визначення міри задоволення користувачів якістю статистичної інформації у 2012 році було проведено 3 анкетних опитування користувачів і отримано 190 заповнених анкет.

Була продовжена робота з районною ланкою. З метою надання допомоги відокремленим підрозділам у 2012 році було підготовлено й направлено для використання у роботі 3 збірники з обміну досвідом, які містять матеріали як регіонального органу державної статистики, так і  управлінь (відділів) районної ланки: «Робота з респондентами», «Планування роботи», «Листи з питань обліку та звітності». Відокремленим підрозділам надавалася допомога шляхом виїзду на місце. У 2012 році здійснено 9 виїздів з питань роботи окремих програмних комплексів, формування баз даних, опрацювання сукупностей, перекодування видів економічної діяльності з КВЕД-2005 на коди згідно з КВЕД-2010; фахівці структурних підрозділів брали участь разом із працівниками відокремлених підрозділів у прийомі форм державних статистичних спостережень, звертаючи увагу на особливості заповнення показників. З працівниками відокремлених підрозділів було проведено 19 нарад з питань обліку та звітності, підготовлено 63 інструктивних та методологічних матеріали, 4 програми з перевірної роботи зі статистики праці, 316 оглядових листів та рецензій за результатами статистичної, перевірної та аналітичної діяльності, перевірено роботу 7 відокремлених підрозділів.  

У 2012 році Головне управління статистики продовжувало здійснювати заходи щодо вдосконалення організаційної структури і системи управління органів державної статистики, зокрема, щодо перерозподілу функціональних повноважень органів статистики районного та обласного рівня в частині інформаційно-аналітичного забезпечення потреб користувачів, а також упорядкування організаційної структури. Підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів для користувачів районного рівня зосереджена на обласному рівні. Протягом 2012 року Головним управлінням статистики для місцевих органів влади за конкретними містами та районами було підготовлено 6332 експрес-випуски (90% усіх експрес-випусків, підготовлених на обласному рівні), 44 статистичних бюлетеня (22,4%), 36 доповідей про соціально-економічне становище міста (району) (39,1%).

Головне управління статистики взаємодіє з органами державної влади та місцевого самоврядування з питань ведення погосподарського обліку. Проводилась роз’яснювальна робота з цього питання серед голів сільських, селищних та міських рад, на території яких розташовані сільські населені пункти, на нарадах в районних державних адміністраціях та міських радах. Продовжувалася робота із впровадження і технічного супроводження програмного комплексу «Погосподарський облік для сільських, селищних рад». На даний час зазначений комплекс успішно працює в 119 місцевих радах області. Зокрема, у Добропільському, Мар’їнському та  Першотравневому районах рівень впровадження комплексу становить 100%, на території Амвросіївського району ним забезпечено 80% загальної кількості місцевих рад,  Костянтинівського району – 70%, Старобешівського – 63,6%, Олександрівського – 62,5%, Володарського – 54,5%.

Відповідно до вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян» та на виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» Головне управління статистики проводило роботу щодо розгляду звернень громадян та вирішення порушених ними питань.

У 2012 році до органів державної статистики області надійшло 882 поштових звернення громадян. Крім того, на особистий прийом до керівництва Головного управління статистики та відокремлених підрозділів звернулось 158 громадян. За зверненнями громадян розглянуто 1040 питань різного характеру. Основними питаннями, з якими громадяни зверталися, були: працевлаштування, отримання довідок про стаж роботи, реорганізацію Головного управління статистики та підтвердження стажу роботи, одержання довідок про середньомісячну заробітну плату для перерахунку пенсії. Серед інших були інформаційні запити щодо індексів інфляції, реалізаційних цін на деякі продовольчі товари, даних з ЄДРПОУ.

З метою забезпечення оперативного реагування на звернення громадян розроблено Порядок роботи за зверненнями громадян, що надходять на телефонні «гарячі лінії» до Головного управління статистики у Донецькій області та його відокремлених підрозділів, і оновлено Графік роботи постійно діючих «гарячих ліній» у Головному управлінні статистики у Донецькій області, які затверджено наказом від 03.04.2012 № 23 і розміщено на офіційному веб-сайті Головного управління статистики.

У цілому за 2012 рік до Головного управління статистики надійшло 11078 документів. Із загальної кількості вхідних документів 10630 (96%) надійшли від підприємств, установ і організацій, 281 (2,5%) – з Держстату України, 167 (1,5%) – з Донецької облдержадміністрації. Вихідних документів зареєстровано та відправлено 18095, з них простою поштою надіслано 10790 (59,6%), рекомендованою – 2319 (12,8%), доставлено до Донецької облдержадміністрації 1547 (8,6%), видано на руки 3439 (19%). Документообіг за 2012р. становив 29173 документи.

Із визначенням терміну виконання у 2012 році надійшло 272 документи. Із загальної кількості контрольних документів 32 надійшли з Держстату України, 16 – з Донецької облдержадміністрації, 224 – від інших органів виконавчої влади.

У 2012 році Головним управлінням статистики видано 279 наказів з основної діяльності, з яких 11 – за результатами розгляду питань на засіданні колегії Головного управління статистики.

Робота з кадрами в органах державної статистики Донецької області у 2012 році здійснювалася відповідно до затвердженого начальником Головного управління статистики плану роботи з кадрами.

Структура Головного управління статистики складається з 20 структурних та 36 відокремлених підрозділів, які утримуються за рахунок загального фонду державного бюджету.

На 1 січня 2013 року штатним розписом передбачено 726 посад, фактично працювало 725 осіб, з них 609 осіб, або 84%, мають статус державного службовця. Посади керівників обіймали 147 осіб, посади спеціалістів – 462, що становить відповідно 24,1% і 75,9% загальної кількості держслужбовців.

Протягом 2012 року на державну службу на конкурсній основі прийнято 52 особи, з них 92,3% – на посади спеціалістів, 7,7% – на посади керівників. Звільнено за цей період 41 державний службовець (за власним бажанням звільнилося 82,9% осіб, з них у зв’язку з виходом на пенсію – 44,1%, у зв’язку з переводом на іншу роботу – 12,2%, з інших підстав – 4,9%).

Як на керівних посадах, так і на посадах спеціалістів чисельно переважають особи зі стажем роботи в органах державної статистики понад 10 років – відповідно 81,6% та 49,1%. За віковим складом 31,2% державних службовців у віці до 35 років, 38,3% – від 36 до 50 років, 30,5% – від 50 до 60 років.

 В органах державної статистики Донецької області працює 84,1% державних службовців з повною вищою освітою. У Головному управлінні статистики працює 25 магістрів державного управління, здобувають освіту або проходять перепідготовку у вищих навчальних закладах 32 працівники (у тому числі 31 державний службовець), з них 12 – здобувають другу вищу освіту (в Національній академії статистики, обліку та аудиту навчаються 6 державних службовців, з яких 3 здобувають повну вищу освіту, 3 – другу вищу освіту). Два державних службовця здійснюють навчання в аспірантурі Донецького інституту економіки промисловості НАН України. Один держслужбовець закінчив курси підвищення кваліфікації в Національній академії статистики, обліку та аудиту за професійною програмою для керівників статистики товарних ринків.

Головним видом навчання державних службовців залишається підвищення кваліфікації, яке включає тематичні семінари, стажування, участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець», виконання планів самоосвіти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2007 № 1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» та наказу Головного управління статистики у Донецькій області від 28.02.2012 №  83 в органах державної статистики Донецької області проводився перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». У номінації «Кращий спеціаліст» взяв участь один державний службовець VI категорії, який зайняв третє місце, його було визнано лауреатом конкурсу і відзначено Подякою Державної служби статистики України.

У 2012 році на базі Головного управління статистики Донецьким обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводився виїзний тематичний семінар «Актуальні питання державного управління та державної служби». На дев’яти заняттях, які проходили в рамках семінару, підвищили кваліфікацію керівники, спеціалісти структурних та відокремлених підрозділів, у т.ч. працівники з кадрового резерву. У роботі семінару взяли участь 120 працівників, з них 100 – отримали сертифікат учасника семінару.

            На виконання наказу Головного управління статистики від 13.01.2012 № 7 «Про організацію навчання з підвищення економічного рівня та ділової кваліфікації працівників органів державної статистики Донецької області у 2012 році» кожний структурний та відокремлений підрозділи самостійно проводили заняття з підвищення економічного рівня та ділової кваліфікації працівників згідно з планами підрозділів та відповідно до планів резервістів на 2012 рік. На цих заняттях обговорювалися та опрацьовувалися питання щодо законодавства України, рекомендації щодо оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та накладення адміністративних стягнень органами державної статистики тощо. Кожний державний службовець, зарахований до кадрового резерву, протягом року працював за особистим планом підвищення кваліфікації з питань, що входять у межі компетенції та належать до функціональних повноважень стосовно тих посад, на які працівник зарахований до резерву.

            Підвищення кваліфікації за програмами стажування пройшли 39 держслужбовців, з них 18 – зайняли більш високі посади.

У структурних підрозділах проходили безкоштовну виробничу та переддипломну практику 55 студентів навчальних закладів різного рівня акредитації.

            Указом Президента України від 24.08.2012 № 500/2012 за вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм начальнику Головного управління статистики у Донецькій області присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України», а за рішенням колегії Державної служби статистики України – нагороджено нагрудним знаком «За сумлінну працю в органах державної статистики» III ступеня.

            За багаторічну сумлінну працю 7 державних службовців було відзначено Почесною Грамотою, Грамотою, Подякою і Листом Подяки обласної ради та обласної державної адміністрації, 19 – Почесною Грамотою Головного управління статистики. Чотирьох керівників та чотирьох спеціалістів відокремлених підрозділів відзначено Почесною Грамотою, Подякою міських рад і районних держадміністрацій Донецької області.

            У 2012 році 106 державним службовцям було присвоєно чергові ранги в межах відповідних категорій посад та 11 особам поза межами відповідних категорій посад у зв’язку з виходом на пенсію.

 

 

 

 

Головне управління статистики у Донецькій області, 06 березня 2013 року

 

 

 

 

 

 

 

  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.