Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Про результати анкетного опитування респондентів
Про результати анкетного опитування респондентів,

Про результати анкетного опитування респондентів,

які складають звіти за формами

1- наука (квартальна) та № 3-наука (річна)

«Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт»

 

Головним управлінням статистики у Донецькій області у грудні 2013р. було проведене анкетне опитування респондентів, які подали звітність за формами державного статистичного спостереження             1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна) «Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт», з метою вивчення думки працівників обліку підприємств і організацій щодо оцінки витрат часу на складання звіту, визначення труднощів при заповненні звітів за вказаними формами, можливості подання форм системою електронної звітності та готовності взяти участь в інструктивних нарадах. Респондентам також було запропоновано визначити рівень задоволення консультаціями, наданими працівниками Головного управління статистики щодо складання звітів, викласти свої побажання та пропозиції щодо вдосконалення показників статистичних звітів за формами № 1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна) та Інструкцій щодо їх складання. 

 Заповнені анкети надали 38 організацій (підприємств), які виконували наукові та науково-технічні роботи. Половина (50%) з них  відносяться до галузі технічних наук, 18,4% – природничих наук, 23,7% – мають багатогалузевий профіль, 5,3% – до галузі гуманітарних наук та 2,6% – суспільних наук.

 Серед опитаних більшість становили організації (підприємства) з обсягом виконуваних наукових та науково-технічних робіт у середньому за рік від 500 тис.грн. до 1 млн.грн. (44,7%) та понад 1 млн.грн. (44,7%)

 Аналіз отриманих відповідей свідчить, що  44,7% респондентів, які заповнили анкету, подають вказані форми державних статистичних спостережень системою електронної звітності. Серед респондентів, які звітують на паперових носіях, 61,9% запевнили, що зручніше надавати звітність саме в такий спосіб, 23,8% планують запровадити подання форм № 1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна) системою електронної звітності у 2014р., 9,5% респондентів зазначили, що не мають відповідного програмного забезпечення.

 За даними анкетного опитування 42,1% респондентів на заповнення звіту за формою № 1-наука (квартальна) витрачають не більше 4 годин, стільки же (42,1%) – 5–8 годин,  решта 15,8% – від 12 до 24 годин. На складання звіту за формою № 3-наука (річна) більшість (44,7%) опитаних відмітили витрати часу від 10 до 24 годин, 23,7% – від 1 до 4 годин, 18,4% – від 7 до 8 годин, 13,2% – 30-70 годин.

 Лише у 7 опитаних респондентів (18,4%) виникали складності при заповненні форм державного статистичного спостереження № 1-наука (квартальна) та №3-наука (річна). Усі 7 респондентів відмітили, що їм складно підготувати інформацію, необхідну для заповнення даних форм, 3 – зрозуміти зміст показників, та 1 – заповнити форми.

 Сім респондентів зазначили показники форми № 3-наука(річна), заповнення яких викликає найбільші труднощі, а саме: обсяг науково-технічних послуг (розділ 1.1, графа 5); кількість наукових та науково-технічних робіт (розділ 1.2); розподіл друкованих робіт за видами робіт (розділ 1.2, рядки 112–118); розподіл валових витрат на виконання наукових та науково-технічних робіт за видами витрат (розділ 2.1); кількість наукових кадрів (розділ 3); відпрацьовано людино-годин сумісниками та особами, що працюють за договорами цивільно-правового характеру (розділ 3.2, графа 4); розподіл дослідників за віком (розділ 3.3).

 За даними анкетування кожен четвертий респондент (26,3%) звертався за консультаціями щодо складання звітів за формами    № 1-наука (квартальна) та № 3-наука(річна) до працівників органів державної статистики, усі висловили задоволення рівнем наданих консультацій.

 Суттєва більшість респондентів  (92,1%)  вважає, що Інструкції зі складання форм № 1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна) викладені доступно.

 Пропозиції щодо удосконалення показників  форм № 1-наука (квартальна) № 3-наука (річна) та Інструкцій щодо їх складання  висловили лише 3 (7,9%) з опитаних респондентів, а саме: зменшити кількість показників звіту (залишити тільки суттєві); виключити зі змісту показника «загальний обсяг робіт» амортизаційні відрахування (п.1.1.2 Інструкції щодо складання звіту за формою № 3-наука (річна)), вилучити з Інструкцій посилання на інші інструкції щодо складання статистичних звітів (побажання наводити конкретні рекомендації). 

 Потребу в проведенні інструктивної наради  щодо заповнення вказаних форм  виказали лише           2 респонденти.

             Частина респондентів (28,9% опитаних) відмітили, що подають дані, ідентичні наведеним у формах № 1-наука (квартальна) та  № 3-наука (річна), іншим організаціям (крім органів державної статистики), зокрема,  до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (3 респонденти), до Мінпромполітики України (2), до Міненергетики та вугільної промисловості (2), до Укроборонпром (1), до Президії Національної академії наук (1), до Національної академії наук України (1), до Національної академії медичних наук України (1).

 В анкеті пропонувалося визначити, чи зручно респондентам отримувати від органів державної статистики інформацію щодо змін у строках подання та заповнення форм державних статистичних спостережень електронною поштою. Більшість з опитаних (86,8%) підтримали таку пропозицію.

Таким чином, проведене анкетування свідчить, що 57,9% респондентів використовують можливість або планують у 2014р. подання форм № 1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна) системою електронної звітності. В основному на заповнення звіту за формою   № 1-наука (квартальна) респонденти витрачають не більше 1 робочого дня (84,2%), витрати на складання звіту за формою № 3-наука (річна) у 47,4% респондентів перевищують 2 робочих дні. Майже всі респонденти вважають, що Інструкції зі складання форм № 1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна) викладені доступно, показники звітів зрозумілі. Усі респонденти, які зверталися за консультацією щодо складання звітів за вказаними формами до працівників органів державної статистики, задоволені рівнем наданих консультацій. Кожен третій з опитаних зазначив, що надає окремі дані, ідентичні показникам у формах  № 1-наука (квартальна) та № 3-наука (річна), іншим організаціям (крім органів державної статистики). Більшість з опитаних респондентів відмітили зручність отримання інформації щодо звітування від органів державної статистики електронною поштою.

 

Щиро дякуємо всім респондентам, що взяли участь в анкетному опитуванні.

 

Головне управління статистики

у Донецькій області,

25 грудня 2013р.

 

 

 

 

 

 




  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.