Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Про результати анкетного опитування респондентів
Додаток 7

Про результати анкетного опитування респондентів,

які складають звіт за формою № 31-авто (квартальна)

 

Головним управлінням статистики у Донецькій області в серпні 2013р. було проведене анкетне опитування респондентів, які подали звітність за формою державного статистичного спостереження № 31-авто (квартальна) «Звіт про перевезення автомобільним транспортом вантажів за видами вантажів та пасажирів за видами сполучення», з метою вивчення думки працівників обліку підприємств і організацій щодо оцінки витрат часу на складання звіту, можливості подання форми системою електронної звітності, визначення труднощів при заповненні звіту за вказаною формою, з’ясування дублювання показників звіту в інших формах статистичної звітності або надання ідентичних даних іншим організаціям (крім органів державної статистики). Респондентам також було запропоновано визначити рівень задоволення консультаціями, наданими працівниками органів державної статистики щодо заповнення показників звіту, викласти свої побажання та пропозиції з питань удосконалення форми.

Заповнені анкети надали 150 підприємств, основним або одним з видів економічної діяльності яких є вантажні та/або пасажирські перевезення. Серед опитаних більше половини (61,3%) становили підприємства, які здійснюють перевезення вантажів, третину (34%) – перевезення пасажирів, 4,7% – виконують перевезення і вантажів, і пасажирів.

За кількістю автотранспорту респонденти, які заповнили анкету, розподілилися наступним чином: три чверті вантажних автоперевізників експлуатують до 10 одиниць автотранспорту, більше половини (56%) пасажирських перевізників експлуатують понад 10 автобусів.

Із загальної кількості опитаних вантажних автоперевізників 61% респондентів перевозять у середньому за місяць до 1 тонни вантажів, 29% – від 1 до 10 тонн, решта (10%) – понад 10 тонн.

Серед підприємств, що виконують пасажирські перевезення, більшість (42%) – з середньомісячним обсягом перевезень від 10 до 100 тис. пасажирів, 38% – понад 100 тис., 20% – до 10 тис. пасажирів.  

Системою електронної звітності форму державного статистичного спостереження № 31-авто (квартальна) подає кожний п’ятий респондент. Більшість з опитаних (37,4%) зазначили, що їм зручніше надавати звіти за вказаною формою на паперових носіях, третина (31,3%) не має можливості подання форми системою електронної звітності у зв’язку з відсутністю відповідного програмного забезпечення, 10% – планує запровадити подання форми системою електронної звітності до кінця 2013р.

За результатами анкетування більшість респондентів (94,7%) на заповнення звіту за вказаною формою витрачають не більше 8 годин (до 1 робочого дня), половина з них (50,7%) – від 1 до 4 годин, майже третина (32%) – менше 1 години, 17,3% – понад 4 години.

Витрати часу на складання звіту за формою № 31-авто (квартальна) не залежать від кількості автотранспорту на підприємстві та обсягу перевезень (вантажів/ пасажирів) – в основному респонденти на заповнення звіту витрачають до 4 годин.

Лише у 8 опитаних респондентів (5,3%) виникли труднощі при складанні звітності за формою № 31-авто (квартальна). З них 5 респондентів відмітили, що їм було складно підготувати інформацію, необхідну для заповнення даної форми, 3 – зрозуміти зміст показників та заповнити цю форму.

Пропозиції щодо внесення змін до форми звіту надали 6 респондентів: 2 з них пропонують показники у формі № 31-авто (квартальна) наводити наростаючим підсумком з початку року, 3 респонденти вважають, що треба скасувати або форму № 31-авто (квартальна), або форму № 51-авто (місячна), тому що вони містять ідентичні показники.

Кожен четвертий респондент звертався за консультаціями щодо складання звіту за формою № 31-авто (квартальна) до працівників органів державної статистики, усі висловили задоволення рівнем наданих консультацій.

            В анкеті пропонувалося визначити, які форми державних статистичних спостережень з ідентичними показниками подаються до органів державної статистики. Найбільше респондентів (70,7%) відмітили форми зі статистики автотранспорту з іншою періодичністю, а саме № 51-авто (місячна), № 2-тр (річна). Кожний десятий з опитаних (15 респондентів) надає аналогічні дані іншим організаціям (крім органів державної статистики), зокрема, управлінню праці та соціального захисту населення (13 респондентів), органам Головного управління Міндоходів України (1), органам місцевого самоврядування (1).

Половина опитаних респондентів (50,7%) зазначили, що їм зручно отримувати від органів державної статистики інформацію щодо змін у строках подання та заповнення форм державних статистичних спостережень електронною поштою.

Таким чином, проведене анкетування свідчить, що понад чверті респондентів, які заповнили анкету, використовують можливість або планують запровадити у 2013р. подання форми № 31-авто (квартальна) системою електронної звітності. В основному на заповнення звіту за формою № 31-авто (квартальна) респонденти витрачають не більше 1 робочого дня незалежно від кількості автотранспорту та обсягу перевезень. Десята частина із опитаних надає ідентичні дані іншим організаціям (крім органів державної статистики). Усі респонденти, які зверталися за консультацією щодо складання звіту до працівників органів державної статистики, задоволені рівнем наданих консультацій. Половина з опитаних респондентів відмітили зручність отримання інформації щодо звітування від органів державної статистики електронною поштою.

 

Щиро дякуємо всім респондентам, що взяли участь в анкетному опитуванні.

 

Головне управління статистики

у Донецькій області,

30 вересня 2013р.

 

 




  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.