Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Про результати анкетного опитування респондентів
Додаток 7

Про результати анкетного опитування респондентів

зі статистики фінансів підприємств

 

Головним управлінням статистики у Донецькій області у квітня 2013р. було проведене анкетне опитування респондентів, які звітують до органів державної статистики за формами державних статистичних спостережень № 1-Б (квартальна) «Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами» і № 2-Б (квартальна) «Звіт про випуск, розміщення та обіг цінних паперів». Крім того до анкетування були залучені респонденти, які надають внутрішньорічну фінансову звітність. Метою даного анкетування було  вивчення думки працівників обліку підприємств і організацій щодо можливості подання форм системою електронної звітності, оцінка витрат часу на складання звітів, визначення, чи виникають труднощі при заповненні звітів за вказаними формами та чи доступно викладені Роз’яснення  Державної служби статистики України і Методичні рекомендації Міністерства фінансів України щодо заповнення даних форм.

 

Заповнені анкети за формою № 1-Б «Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами» надали 59 підприємств, у тому числі 7% з кількістю працюючих до 10 осіб, 29% – від 10 до 50 осіб, 36% – від 50 до 100 осіб, 15% – від 100 до 500 осіб і 13% підприємств, які мають чисельність працівників понад 500 осіб.

Аналіз отриманих відповідей свідчить, що подання форми державного статистичного спостереження системою електронної звітності використовують 51% опитаних респондентів. Не мають відповідного програмного забезпечення 25% респондентів, але двоє планують подання звіту системою електронної звітності розпочати у 2013 році . Зручніше надавати звіт на паперовому носії 24% респондентам.

За даними анкетного опитування на заповнення звіту 95% респондентів витрачають не більше 1 робочого дня, 5% – від 2 до 5 робочих днів.

Труднощів при складанні звіту у опитуваних респондентів не виникає. Роз’яснення щодо заповнення форми задовольняє 100% респондентів.

Анкети за формою № 2-Б «Звіт про випуск, розміщення та обіг цінних паперів» надали 12 підприємств, у тому числі по 25% з кількістю працюючих до 10 осіб і від 10 до 50 осіб, 17% – від 50 до 100 осіб і 33% підприємств, які мають чисельність працівників понад 500 осіб.

Аналіз отриманих відповідей свідчить, що 83% респондентів надають звіт на паперовому носії. Три респондента не мають відповідного програмного забезпечення, але один планує започаткувати систему електронної звітності у 2013 році. Шістьом респондентам зручніше звітувати на паперовому носії. Подання форми державного статистичного спостереження системою електронної звітності використовують лише два респондента.

За даними анкетного опитування на заповнення звіту один респондент витрачає понад п’яти робочих днів, останні респонденти, які прийняли участь в анкетуванні, витрачають не більше 1 робочого дня.

Труднощів при складанні звіту у опитуваних респондентів не виникає. Роз’яснення щодо заповнення форми повністю задовольняє 100% респондентів.

 

У анкетному опитуванні за внутрішньорічною фінансовою звітністю прийняло участь 37 респондента, з яких  14 % підприємств з кількістю працюючих до 10 осіб, 24% – з кількістю працюючих від 10 до 50 осіб, 30% – з кількістю працюючих від 50 до 100 осіб, 27% – з кількістю працюючих від 100 до 500 осіб і 5% підприємств, які мають чисельність працівників понад 500 осіб.

За даними отриманих відповідей системою електронної звітності користуються 38% респондентів. Серед підприємств, які подають звіт на паперових носіях, 24% не мають відповідного програмного забезпечення. Безпосередньо звітувати до органів державної статистики області зручніше 38% респондентів.

На заповнення квартальної фінансової звітності п’ять респондентів витрачають понад п’яти робочих днів. Один робочий день і від двох до п’яти витрачають по 43% респондентів.

При складанні звітів труднощів у жодного респондента не виникло. Тому пропозицій щодо доопрацювання або доповнення  методичних рекомендацій Міністерства фінансів України щодо заповнення форм фінансової звітності  не було.

Проведене анкетування свідчить, що більше половини респондентів (57%) надають звіти зі статистики фінансів підприємств за допомогою паперових носіїв. Серед них 45% не мають відповідного програмного забезпечення форм державних статистичних спостережень і фінансової звітності системою електронної звітності. Разом з тим, три планують започаткувати систему електронної звітності у 2013 році. Всі респонденти вважають, що Роз’яснення  Державної служби статистики України і Методичні рекомендації Міністерства фінансів України щодо заповнення даних форм  викладено доступно.

 

Щиро дякуємо всім респондентам, які взяли участь в анкетному опитуванні.

 

Головне управління статистики у Донецькій області, 07 червня 2013р.

 

 




  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.