Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Про результати анкетного опитування респондентів
Додаток 7

Про результати анкетного опитування респондентів,

які складають звіт за формою № 4-сг (річна)

 

Головним управлінням статистики у Донецькій області в червні 2014р. було проведене анкетне опитування респондентів, які подали звітність за формою державного статистичного спостереження № 4-сг (річна) «Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2014 року», з метою вивчення думки працівників обліку підприємств щодо оцінки витрат часу на складання звіту, можливості подання форми системою електронної звітності, визначення труднощів при заповненні звіту за вказаною формою, надання ідентичних даних іншим організаціям (крім органів державної статистики). Респондентам також було запропоновано визначити рівень задоволення консультаціями, наданими працівниками органів державної статистики щодо заповнення показників звіту, викласти свої побажання та пропозиції з питань удосконалення форми.

Заповнені анкети надали 154 сільськогосподарські підприємства. За кількістю сільськогосподарських угідь респонденти, які заповнили анкету, розподілилися наступним чином: 19% – підприємства, які мають площу сільськогосподарських угідь до 50 га, 6% – від 50,01 га до 100 га, 16% – від 100,01 га до 250 га, 8% – від 250,01 га до 500 га, 7% – від 500,01 га до 1000 га, 23% –від 1000,01 га до 2000 га, 21% – понад 2000 га.

Із загальної кількості опитаних у 64% респондентів переважають посівні площі зернових та зернобобових культур, у третини – технічних культур, 2% – кормових культур, решта (1%) – картоплі та овоче-баштанних культур.

Системою електронної звітності форму державного статистичного спостереження № 4-сг (річна) подає кожен четвертий респондент. Серед респондентів, які звітують на паперових носіях, 45,8% зазначили, що їм зручніше надавати звіти саме у такій спосіб, 44,9% – не має можливості подання форми системою електронної звітності у зв’язку з відсутністю відповідного програмного забезпечення, 9,3% – планує запровадити подання форми системою електронної звітності до кінця 2014р.

Витрати часу на складання звіту за формою № 4-сг (річна) не залежать від кількості площ  сільськогосподарських угідь у користуванні підприємства – в основному респонденти на заповнення звіту за вказаною формою витрачають до 4 годин: 46% респондентів – менше 1 години, 44% – від 1 до 4 годин. Лише 8% опитаних на складання звіту витрачають від 4 до 8 годин, 2% – більше 1 робочого дня.

Усім опитаним респондентам (крім одного) зрозуміло зміст показників форми, нескладно підготувати інформацію, необхідну для заповнення форми та заповнити форму.

Пропозиції щодо внесення змін до форми звіту надали 2 респондента: один респондент пропонує відображати показники у формі у цілих числах, другий – змінити формат бланку звіту з А5 на А4.

Кожен другий респондент звертався за консультаціями щодо складання звіту за формою № 4-сг (річна) до працівників органів державної статистики, усі висловили задоволення рівнем наданих консультацій.

            В анкеті пропонувалося визначити, у які інші організації (крім органів державної статистики) подаються дані з ідентичними показниками, наведеними у формі № 4-сг (річна). Кожен четвертий з опитаних (37 респондентів) надає аналогічні дані іншим організаціям, зокрема, департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації (24 респондента), банківським установам (6), органам Головного управління Міндоходів України (5),  Донецькій обласній державній насіннєвій інспекції (2).

Більше половини опитаних респондентів (57,8%) зазначили, що їм зручно отримувати від органів державної статистики інформацію щодо змін у строках подання та заповнення форм державних статистичних спостережень електронною поштою.

Таким чином, проведене анкетування свідчить, що 29% респондентів, які заповнили анкету, використовують можливість або планують запровадити у 2014р. подання форми № 4-сг (річна) системою електронної звітності. В основному на заповнення звіту респонденти витрачають не більше 1 робочого дня незалежно від кількості площ сільськогосподарських угідь в їх користуванні. Майже чверть із опитаних респондентів надає ідентичні дані іншим організаціям (крім органів державної статистики). Усі респонденти, які зверталися до працівників органів державної статистики за консультацією щодо складання звіту, задоволені рівнем наданих консультацій. Більше половини з опитаних респондентів відмітили зручність отримання інформації щодо звітування від органів державної статистики електронною поштою.

 

Щиро дякуємо всім респондентам, що взяли участь в анкетному опитуванні.

 

Головне управління статистики

у Донецькій області,

 24 червня 2014р.

 

 




  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.