Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Діяльність ГУС | Запобігання проявам корупції

Порядок подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни в майновому стані суб'єкт декларування повинен повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції протягом 10 днів з моменту настання такої зміни.

Положення ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" (у редакції, що набула чинності з 1 січня 2020 року) застосовуються до:

1) суб'єктів декларування – службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (державні службовці категорії "А" або "Б").

2) суб'єктів декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків (ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції").

Суттєвою зміною у майновому стані вважається здійснення разового видатку або отримання разового доходу на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.  Ця норма стосується й операцій з купівлі-продажу валюти.

Суб'єктам декларування слід враховувати, що при операціях з купівлі-продажу валюти здійснюється не лише видаток (тобто не лише витрата коштів), а й набувається новий актив – грошові кошти у новій валюті.

У повідомленні про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування заповнюється розділ 9 "Видатки" шляхом обрання у полі "Вид видатку" позначки "Придбання", а в полі "Предмет правочину, який спричинив видаток" – позначки "Інше" з подальшим зазначенням "Придбання валюти".

Разом з цим видаток слід відобразити також у розділі 14 "Видатки та правочини суб'єкта декларування" декларації, якщо разовий видаток, пов'язаний із операцією з обміну валюти, на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. При цьому він зазначається у грошовій одиниці України (гривні). Також важливо пам'ятати, що на відміну від декларацій виправлені повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування до Реєстру не подаються. Отже, під час їх заповнення необхідно бути максимально зосередженим, або не допустити у ньому помилок, які в подальшому не можливо виправити.

У разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента відповідний суб'єкт декларування зобов'язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номеру рахунку і місцезнаходження банку-нерезидента.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані без поважних причин особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.2 ст.172 6 КУпАП).

  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.