Головне управління статистики у Донецькій області
point


контакти
  e-mail:
органи державної статистики
  Державна служба статистики
  АР Крим
  Вінницька область
  Волинська область
  Дніпропетровська область
  Житомирська область
  Закарпатська область
  Запорізька область
  Івано-Франківська область
  Київська область
  Кіровоградська область
  Луганська область
  Львівська область
  Миколаївська область
  Одеська область
  Полтавська область
  Рівненська область
  Сумська область
  Тернопільська область
  Харківська область
  Херсонська область
  Хмельницька область
  Черкаська область
  Чернівецька область
  Чернігівська область
  місто Київ
  місто Севастополь

  

  

  

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  Національне агентство з питань запобігання корупції

  

  

 
Головна сторінка | Про результати анкетного опитування
Додаток 7

Про результати анкетного опитування користувачів статистичної інформації,

проведеного для визначення задоволення їх потреб

в інформаційному забезпеченні статистичною інформацією з праці

 

 

З метою визначення задоволення потреб користувачів в інформаційному забезпеченні статистичною інформацією з праці Головним управлінням статистики у Донецькій області (далі – Головне управління статистики) у березні–квітні 2014р. було проведено анкетне опитування. Анкету було розміщено на офіційному веб-сайті Головного управління статистики у Донецькій області, надіслано ключовим користувачам статистичної інформації на їх електронні адреси або надано в паперовому вигляді.

Анкета вміщувала запитання щодо інформаційного наповнення, терміну оприлюднення, деталізації статистичних даних, оцінки якості експрес–випусків «Кількість і робочий час найманих працівників», «Заробітна плата найманих працівників», «Рух кадрів та використання робочого часу працівників», «Розподіл кількості працівників за розмірами заробітної плати», «Кількість, відпрацьований час та середньомісячна заробітна плата працівників за містами та районами» та статистичного збірника «Праця Донецької області у 2012 році».

В анкетному опитуванні взяли участь 5 фахівців державних установ та наукових і навчальних закладів. Усі опитувані – жінки, вік 80% яких становив від 36 до 60 років, решти – від 18 до 35 років. Повну вищу освіту мали 60% користувачів, інші – науковий ступінь.

Серед фахівців, які взяли участь в анкетуванні, 60% працюють в органах державної влади, 40% займаються науковою та викладацькою діяльністю.

Усі опитані користувачі статистичну інформацію за підсумками обстеження підприємств зі статистики праці вважають важливою складовою та отримують її електронними засобами.

Більшість опитуваних відмітили, що найбільш зручний формат поширення статистичної інформації є електронна пошта, а два користувача зазначили, що друковані видання.

Статистичну інформацію за підсумками обстеження підприємств зі статистики праці, яку отримують на веб-сайті Головного управління статистики у Донецькій області, 60% опитуваних використовують постійно, 40% – періодично. Отримана ними інформація потрібна для вивчення стану ринку праці Донецької області та прогнозування змін його розвитку, розроблення концепцій, стратегій, програм, прогнозів, нормативно-законодавчих актів.

Усі опитані користувачі цікавляться та використовують у роботі  статистичну інформацію зі статистики праці, зокрема статистичній збірник «Праця у Донецькій області», якість методологічних поясненнь до якого визначили як відмінне. 

Чотирьох з п’яти опитуваних користувачів задовольняють терміни поширення статистичної інформації зі статистики праці.

Інформацію (адміністративні дані) інших установ України, крім Головного управління статистики у Донецькій області, стосовно показників оплати праці найманих працівників використовують 40% опитаних та вважають, що статистична інформація не має достатнього рівня деталізації.

Аналіз відповідей стосовно оцінки якості статистичної інформації, яка міститься у експрес–випусках «Кількість і робочий час найманих працівників», «Заробітна плата найманих працівників», «Рух кадрів та використання робочого часу працівників», «Розподіл кількості працівників за розмірами заробітної плати», «Кількість, відпрацьований час та середньомісячна заробітна плата працівників за містами та районами»  свідчить, що за всіма критеріями якості статистичної інформації  надали  «відмінно» 3 користувача,  «добре» за критеріями: відповідність/релевантність, точність/надійність, своєчасність та пунктуальність, доступність та зрозумілість/ясність – 4 користувача, «задовільно» – за критерієм послідовність/узгодженість та зіставність/порівнянність – 1 користувач. Якість статистичного збірника «Праця Донецької області у 2012 році» 60% користувачів відмітили як «відмінно», решта – «добре».

Найбільш пріорететними оцінками якості статистичної інформації опитані вважають послідовність та зіставність;  доступність та зрозумілість.

Загалом інформаційне забезпечення щодо основних показників обстеження підприємств зі статистики праці Головного управління статистики оцінені користувачами з оцінками «відмінно» та «добре». При цьому двома користувачами було відмічено, що інформаційне забезпечення порівняно з 2010–2013 роками покращилося, двома – залишилося без змін, одним – погіршилося (внаслідок скорочення показників за містами та районами, неспів- ставності даних у динаміці в результаті переходу на КВЕД 2010).

Проведене анкетування користувачів статистичної інформації з праці свідчить, що інформаційне наповнення веб-сайту Головного управління статистики, зручність у користуванні та терміни оприлюднення статистичної інформації в цілому задовольняють їх потреби.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління статистики

у Донецькій області,

30 квітня 2014 року

 

 




  Copyright © 2004-2024 Головне управління статистики у Донецькій області
  Використовування та поширення матеріалів сайту дозволено за умови посилання на сайт.